kasia wilk - teksty piosenek
Kasia Wilk określana jedną z najzdolniejszych polskich wokalistek, właścicielka niezwykle charakterystycznego, mocnego wokalu i charyzmatycznej osobowości. Pierwsze kroki w muzyce postawiła bardzo szybko.

Jej sukces zaczął nabierać rozmachu w wyniku współpracy z zespołem Kto To, z którym wylansowali takie przeboje jak „Zero do stracenia” czy „Gdy minie sen” – II miejsce w opolskich debiutach w 2005r. Oprócz tego partycypowała w chórkach u Kayah (MTV Unplugged), a w Orkiestrze Adama Sztaby do dziś stanowi wokalny alt.

Największą popularność przyniosła jej współpraca z poznańskim raperem Mezo, których to wspólne hity „Ważne” czy „Sacrum” do dziś śpiewa cała Polska. Ten pierwszy przyniósł im II miejsce w konkursie opolskich premier w 2005 roku.
Swoją solową przygodę rozpoczęła w 2008 roku, kiedy to pojawił się jej pierwszy singiel pt. „Pierwszy raz”. Wówczas Kasia udowodniła swą muzyczną dojrzałość i na dobre skupiła się na autorskim projekcie. Kilka miesięcy później, w październiku 2008 ukazał się długo wyczekiwany solowy album „Unisono”. To z niego pochodzi utwór „Do kiedy jestem”, który przyniósł Kasi zwycięstwo w polskim finale Międzynarodowego Sopot Festival 2009. Wówczas członkowie jury stwierdzili, iż od czasów Edyty Górniak i Kayah, Kasia jest absolutnym objawieniem.

W maju 2010 Kasia miała okazję wziąć udział w projekcie „Muza Miast” Adama Sztaby podczas Smooth Festival Złote Przeboje Bydgoszcz 2010, gdzie wystąpiła u boku takich gwiazd jak Vaya Con Dios czy Ive Mendes.

25.11.2011 premierę miała druga solowa płyty Kasi - Drugi Raz.

Oficjalna strona : www.kasiawilk.com.

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło