kat deluna - teksty piosenek
Amerykańska wokalistka, autorka tekstów muzycznych oraz tancerka pochodzenia dominikańskiego. Zaistniała w roku 2007 wydając na amerykański rynek muzyczny album 9 Lives, który sprzedał się na całym świecie w nakładzie ponad 100 000 egzemplarzy. Obecnie należy do trzech wytwórni płytowych – Epic Records, Konvict Muzik oraz Universal Music.

Biografia:

Kathleen urodziła się w Nowym Jorku w dzielnicy Bronx, w Stanach Zjednoczonych jednak w dzieciństwie wyemigrowała z rodziną do ojczyzny jej rodziców, Dominikany, gdzie stawiała swoje pierwsze kroki w karierze muzycznej. Gdy miała dziewięć lat napisała swoją pierwszą piosenkę, natchniona rozwodem rodziców. W 'Estoy Triste' (Jestem smutna) mówi swojej mamie jak czuje się w zaistniałej sytuacji i prosi ją, aby przestała płakać przez tatę. W wieku dwunastu lat została zaproszona na scenę przez popularną w Ameryce Łacińskiej wokalistkę Milly Quezada; był to pierwszy występ DeLuny przed tak liczną publicznością. Po ukończeniu trzynastu lat Kat zgłosiła się na przesłuchanie dotyczące stworzenia grupy muzycznej organizowane przez gazetę The Village Voice. Dzięki temu, nastoletnia wówczas artystka zasiliła hip hop/R&B grupę o nazwie Swallower. Po kilku latach działalności zespół rozpadł się, a sama DeLuna dążyła do zaistnienia w świecie muzyki jako wokalistka solowa. Kolejnym epizodem w początkach profesjonalnej kariery muzycznej był udział, a potem wygrana w konkursie karaoke sponsorowanym przez firmę Coca-Cola. Kat zaimponowała jury swoją skalą głosu oraz interpretacją piosenki "I Will Always Love You" oryginalnie śpiewanej przez Whitney Houston[]. Po zwycięstwie w karaoke-show, kubański wokalista salsy Rey Ruiz namówił Kathleen do tworzenia tekstów muzycznych oraz własnej muzyki. Dzięki temu DeLuna dołączyła do wytwórnii Get Money Brothers (GMB) Music Records zarządzanej przez jej wieloletniego przyjaciela, modela z Haiti Tyrone'a Edmonda. Po zerwaniu umowy z wytwórnią GMB Music Records, wokalistka dołączyła do Epic Records, następnie do Konvict Muzik, a w roku 2009 do Universal Music.

Po podpisaniu kontraktu z wytwórnią Epic Records w roku 2007 Kat wydała na amerykański rynek muzyczny debiutancki album studyjny. Dzieło o tytule 9 Lives, które nie zyskało sukcesu w Ameryce znalazło się w Top 50 najlepiej sprzedających się albumów w kilku krajach Europy, m.in. Francji czy Szwajcarii. Pierwszym singlem promującym krążek stał się utwór "Whine Up" nagrany wspólnie z Elephant Man, który dzięki dużej promocji w Ameryce Północnej stał się sygnaturalną piosenką artystki. Drugi singel DeLuny, "Run the Show" z gościnnym udziałem Busta Rhymes w porównaniu z poprzednią kompozycją promującą longplay stał się popularny w Europie zajmując miejsca na oficjalnych notowaniach w większości krajów tego kontynentu. Trzecim utworem prezentujący debiutancki krążek stała się piosenka "In the End" wydana jedynie w Europie. Obecnie kompozycja, jako najwyższe, zajęła miejsce #31 na oficjalnym belgijskim notowaniu najlepiej sprzedających się singli.

W roku 2009 wokalistka planuje wydać drugi album studyjny, który zawierać będzie kompozycję "Calling You", utwór który został udostępniony przez artystkę na profilu MySpace wraz z komentarzem. DeLuna dodała, że "Calling You" nie jest kolejnym singlem w jej karierze muzycznej.

W styczniu 2009 artystka wyznała, że podpisała kontrakt z wytwórnią Universal Music. W tym samym czasie potwierdzono również, że pierwszy krążek wydany za pośrednictwem nowej wytwórnii muzycznej ukaże się w roku 2010 i będzie nosił tytuł Inside Out. Singlem promocyjnym wydawnictwa stał się utwór "Unstoppable" nagrany z gościnnym udziałem amerykańskiego rapera Lil Wayne'a, który pomimo iż wydany został jedynie w formacie digital download znalazł się na pozycji #80 notowania Canadian Hot 100 bez jakiejkolwiek promocji ze strony mediów. Kompozycja znalazła się również na ścieżce dźwiękowej do filmu Wyznania zakupoholiczki. Drugim singlem promocyjnym prezentującym nadchodzący krążek stała się piosenka "Dance Bailalo". Pierwszym oficjalnym singlem promującym album Inside Out to utwór "Push Push" nagrany z gościnnym udziałem Akona. Dnia 6 kwietnia 2010 kompozycja miała premierę w amerykańskich rozgłośniach radiowych. Dnia 1 maja 2010 piosenka zadebiutowała na pozycji #84 zestawienia Canadian Hot 100, jednak z powodu braku promocji tydzień później opuściła notowanie. Trzy miesiące później, w sierpniu 2010 "Push Push" znalazła się na oficjalnym belgijskim notowaniu. 22 października do iTunes trafił nowy singiel Kat, a mianowicie jest nim piosenka "Party O'Clock" z gościnnym udziałem rapera Onassis'a. Piosenka została wybrana jako drugi oficjalny singiel z albumu "Inside Out". Kat potwierdziła także teledysk do singla, który ukaże się za parę tygodni na jej Twitterze.

Dyskografia:

"9 Lives" (2007) (LP)
" Inside Out" (2010) (LP)

Single:

"Whine Up" (featuring Elephant Man) ("9 Lives")
"Run the Show" (featuring Busta Rhymes) ("9 Lives")
"In the End" ("9 Lives")
"Push Push" (featuring Akon) ("Inside Out")
"Party O'Clock" (featuring Onassis) ("Inside Out")
"Dancing Tonight" ("Inside Out")

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło