Kate Nash - teksty piosenek
Kate Nash (ur. 6 lipca 1987) jest angielską wokalistką. Sama pisze teksty piosenek i układa do nich muzykę. Jest ceniona za swój specyficzny londyński akcent i humorystyczne teksty piosenek. Na początku swojej muzycznej kariery umieszczała piosenki na portalu MySpace, co dało jej niewiarygodną popularność wśród brytyjskich internautów. Wkrótce po ukazaniu się się pierwszych utworów artystka podpisała kontrakt z niezależną wytwórnią Moshi Moshi Records, która wydała jej pierwszy singiel - "Caroline's a Victim" w bardzo limitowanym wydaniu, które ograniczyło się do jedynie 1000 egzemplarzy. Drugą piosenką na tym singlu był utwór "Birds". Niedługo potem Kate podpisała kontrakt z wytwórnią Fiction, która jest częścią koncernu Polydor. W czerwcu 2007 został wydany drugi singiel Nash zwany "Foundations", który stał się gigantycznym hitem w UK. Miesiąc później ukazał się pełnoprawny album artystki "Made of Bricks". W pierwszym tygodniu sprzedaży zajął pierwsze miejsce na brytyjskiej top-liście i utrzymywał się na niej przez kilkanaście tygodni.

Drugi, solowy album Kate zatytułowany "My Best Friend Is You", na którym znajdzie się 14 premierowych kawałków, zostanie wydany 19 kwietnia 2010 roku. Pierwszym singlem z drugiej płyty została piosenka "Do-Wah-Doo".

1 kwietnia 2009, Kate przyłączyła się do protestu przeciwko wysyłaniu G20 wewnątrz 'Bank of England' w Londynie. Kate jest także w długo-terminowym związku z Ryan'em Jarman'em - wokalistą i gitarzystą zespołu 'The Cribs'.

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło