Katie Herzig to piosenkarka z Nashville, Tennessee (USA).

Urodziła się w muzykalnej rodzinie w Kalifornii. Kiedy miała rok jej rodzina przeniosła się Fort Collins, gdzie Katie uczęszczała do Rocky Mountain High School. Kiedy była w ostatniej klasie liceum, dostała od ojca gitarę. W 2000 roku ukończyła University of Colorado at Boulder (na kierunku dziennikarstwo).
Jeszcze na studiach założyła zespół Newcomers Home (razem z Timem i Laurie Thornton oraz Andrew Jed'em). Katie miała jednak problemy z występami scenicznymi i przeważnie śpiewała w chórkach oraz grała na perkusji. Dopiero po jakimś czasie zaczęła śpiewać i grać na gitarze. Zespół rozpadł się w 2006 roku.

W 2004 roku wydala pierwszą płytę Watch Them Fall. Tytułowa piosenka z jej pierwszego albumu została wykorzystana w serialu telewizyjnym Smallville. Na ścieżce dźwiękowej do filmu X's & O's pojawia się piosenka "Say Goodbye". W 2006 roku wydała drugą płytę, Weightless (którą nagrała dzięki pomocy przyjaciół, którzy pożyczyli jej potrzebny sprzęt i instrumenty). Kolejne dwie piosenki Katie ("Fool's Gold" i "Sweeter than This") zostały wykorzystane w serialu Grey's Anatomy. 18 maja 2008 roku światło dzienne ujrzał jej trzeci album - Apple Tree. Piosenka "I Hurt Too" została wykorzystana w jednym z odcinków serialu Bones.

Piosenka "Heaven's My Home" (którą napisała razem z Ruby Amanfu, a którą wykonywali The Duhks) została nominowana do nagrody Grammy w 2007 ( Best Country Performance).
Katie była także finalistką Planet Bluegrass Folk Festival w 2004 roku.

Dyskografia:
Watch Them Fall (2004)
Weightless (2006)
Apple Tree (2008)

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło