Kazik Na Żywo - teksty piosenek
Kazik na Żywo / KNŻ / KaeNŻet – polski zespół rapcorowy. Zespół powstał w 1992 w składzie: wokalista Kazik Staszewski, gitarzysta Adam "Burza" Burzyński, basista Michał "Kwiatek" Kwiatkowski i perkusista Kuba Jabłoński. Zespół początkowo grał wyłącznie utwory z solowych projektów Kazika, później uległo to zmianie. Najważniejszym koncertem na początku istnienia kapeli był występ podczas festiwalu w Sopocie w 1992. W 1994 zespół Kazik wydał swoją pierwszą płytę " Na Żywo, Ale W Studio ". Formacja ta gra "najostrzej" ze wszystkich stworzonych przez Kazimierza Staszewskiego

Tuż po nagraniu płyty modyfikacji uległ skład - perkusistę Kubę Jabłońskiego zastąpił Tomasz Goehs, a niedługo po tym w szeregi wstąpił Robert "Litza" Friedrich. W 1995 ukazała się druga płyta "Porozumienie ponad podziałami", a w 1999 "Las Maquinas de la Muerte". W połowie 2000 zespół opuścił Robert Friedrich (zastąpił go Olaf "'Off" Deriglasoff). W 2002 wyszła płyta obrazująca działalność koncertową zespołu - "Występ".

Ostatni koncert grupa zagrała 25 stycznia 2004, ale rok 2009 to koncertowa reaktywacja zespołu. Pierwszy koncert odbył się 14 lutego w Toruńskim klubie "Od Nowa".

W listopadzie 2011 zespół wydał album "Bar la Curva / Plamy na Słońcu". W założeniu podzielony jest na dwie części - jedną punkowo-czadową oraz drugą zahaczającą o 'struktury metalowe'.


User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło