Kenny Loggins - teksty piosenek
Kenny Loggins, właśc. Kenneth Clark Loggins (ur. 7 stycznia 1948) – amerykański piosenkarz, muzyk, kompozytor.

Loggins urodził się w Everett w Waszyngtonie. We wczesnych latach 70. grał w zespole "Gator Creek". Kontynuował karierę razem z Jimem Messiną. Grali jako duet pod nazwą Loggins and Messina, co trwało do 1976 r. W 1977 r. wydał swój debiutancki, solowy album Celebrate Me Home, który zawierał przebój "I Believe In Love". Nightwatch – popularny album wydany w 1978 r. zawierał utwór "Whenever I Call You Friend", duet z Stevie Nicks. Kolejnym krązkiem był Keep The Fire z 1979 r. Hitem była tytułowa piosenka oraz "This Is It".

W następnej dekadzie Kenny nagrał wiele przebojów jako soundtracki filmowe. Zaczęło się od "I'm Alright" z Caddyshack. Dalej "Footloose" z filmu o tym samym tytule. Później "Meet Me Halfway" z Over The Top, "Danger Zone" i "Playin' With The Boys" z Top Gun. Loggins również uczestniczył w nagraniu piosenki "We Are The World" z USA for Africa (Amerykańscy artyści dla Afryki).

W latach 90. wydał takie albumy, jak Leap Of Faith (1991) oraz Return To Pooh Corner (1993). Z Sherman Brothers napisał i nagrał piosenkę "Your Heart Will Lead You Home," znany utwór dla The Tigger Movie – części Winnie-the-Pooh series – w 2000 r.

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

rss

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło