Brytyjski zespół Klaxons powstał w 2005 roku (Londyn, Anglia, Wielka Brytania). W skład grupy wchodzą Jamie Reynolds (wokal, gitara basowa), James Righton (wokal, syntezator), Simon Taylor-Davis (gitara) i Steffan Halperin (perkusja), którzy łączą typowo rockowe brzmienie z muzyką elektroniczną.

James Righton i Simon Taylor-Davis poznali się w szkole, gdy pierwszy uczył drugiego gry na gitarze. Następnie obaj, wraz z członkami Pull Tiger Tail, występowali jako grupa Hollywood Is A Verb. Początki Klaxons (pierwotnie Klaxons (not centaurs)) to propozycja założenia zespołu złożona przez Jamiego Reynoldsa Simonowi Taylor-Davisowi i Jamesowi Rightonowi. Do składu dołączył Steffan Halperin, który miał wspierać grupę jedynie podczas występów na żywo, jednak w 2007 został oficjalnym członkiem zespołu.

Klaxons debiutowali w 2006 roku singlem „Gravity’s Rainbow / „The Bouncer”. Wytwórnia Angular wydała jedynie 500 kopii singla na winylu, który został wytłoczony osobiście przez członków zespołu. Drugi singiel „Atlantis To Interzone” ukazał się w tym samym roku, tym razem jednak zespół współpracował z wytwórnią Merok. Pierwszy mini album, „Xan Valleys”, powstały przy współpracy z Modular Recordings.

Jeszcze w 2006 roku Klaxons ponownie zmienili wytwórnię, tym razem na Polydor, która wydała singiel „Magick”. Po jej szyldem ukazał się również singiel „Golden Skans” promującym debiutancki album grupy „Myths Of The Near Future”, który został wydany 29 stycznia 2007 roku. Płyta z miejsca uplasowała się na 2. miejscu zestawienia najpopularniejszych albumów w Wielkiej Brytanii, zyskując jednocześnie entuzjastyczne opinie krytyków i odbiorców. Pod koniec września tego samego roku zespół wydał podwójną płytę „A Bugged Out Mix”, na której znalazło się 27 zmiksowanych przez Klaxons utworów. Ukoronowaniem udanego debiutu Klaxons było przyznanie im prestiżowej Mercury Prize.

W 2007 roku Klaxons wspólnie z The Chemical Brothers nagrali utwór „All Rights Reversed” pochodzący z albumu „We Are the Night”.

W listopadzie 2009 roku Klaxons ogłosili, że wspólnie z producentem Rossem Robinsonem pracują nad nowym albumem, natomiast w lutym 2010, że w stopniu satysfakcjonującym dla nich i wytwórni, zakończyli jego nagrywanie. 25 maja 2010 roku w radiu BBC 1 premierę miał utwór „Flashover”, natomiast pierwszy singiel „Echoes” ukaże się 16 sierpnia 2010 r. Drugi album studyjny grupy „Surfing the Void” zostanie wydany 23 sierpnia 2010 roku.

Klaxons trzykrotnie wystąpili w Polsce - 4 października 2008 roku na Vena Festival w Łodzi, 2 lipca 2010 roku na Heineken Open'er Festival w Gdyni oraz na Burn Selector Festival 3 czerwca 2011.

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło