Komety, jeden z najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawalnych zespołów alternatywnych. Występują w składzie: Lesław (głos, gitara, muzyka, słowa), Szewko (bas) i Arkus (bębny). Zespół stworzył swój własny styl muzyczno-słowny.

Przed powstaniem Komet Lesław był liderem nieistniejącego już zespołu Partia.

W 2003 nakładem Jimmy Jazz Records ukazała się debiutancka płyta Komet, której premiera miała miejsce jednocześnie w Europie Zachodniej i USA.

W 2005 wyszła płyta „Via Ardiente" w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej. W następnym roku zespół wydał płytę „Komety 2004-2006", zawierającą niepublikowane nagrania.

W 2007 ukazała się płyta „Akcja v1", dostępna również w wersji angielskojęzycznej. Piosenki promujące album zajęły pierwsze miejsca na wielu listach przebojów.

Komety są jednym z nielicznych zespołów, któremu udało się zaistnieć również poza granicami kraju. Piosenki zespołu ukazały się na składankach m.in. w USA, Francji, Finlandii, Niemczech, Japonii i Rosji. Na początku 2008, nakładem meksykańskiej wytwórni Esquilo, ukazuje się płyta „The Story of Komety" zawierająca najbardziej znane utwory.

Według informacji na stronie oficjalnej zespołu na sierpień 2010 jest planowana premiera nowej płyty "Luminal". Promuje ją utwory "Osiemnaste urodziny", "Mogłem być Tobą" oraz "Za chwilę się uduszę".

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło