KT Tunstall - teksty piosenek
Na imię ma Kate, lecz jej pseudonimem estradowym jest KT. Dlaczego? Ponieważ, jak sama mówi w niektórych wywiadach, że Kate brzmi zbyt normalnie - jak córka farmera. Przyznała także, iż to skrót pochodzący od jej inicjałów - Kate Tunstall. Urodziła się 23 czerwca 1975 roku w Edynburgu, jej biologiczna matka jest częściowo chińskiego pochodzenia, a biologiczny ojciec to irlandzki muzyk folkowy.
KT została adoptowana - jej ojciec jest fizykiem, a matka nauczycielką. Państwo Tunstall oprócz KT mają dwójkę własnych dzieci - starszego od piosenkarki Jo i młodszego Daniela.
W dzieciństwie Tunstall nie interesowała się muzyką, jedną z ważniejszych rzeczy, które pamięta jest nocne zwiedzanie uniwersyteckiego planetarium, gdzie ojciec zabierał dzieci. Ulubioną planetą KT jest Saturn (cyt. "rings rules!").
Uczyła się w liceum w Dundee, Madras College'u w St Andrews, Kent School w Connecticut oraz w Royal Holloway. Gdy miała 20 lat grywała głównie w niezależnych zespołach, wtedy też zainspirowało ją własne tworzenie.
Debiut KT na wielkim ekranie odbył się podczas programu "Later with Jools Holland", zagrała wtedy piosenkę "Black Horse And The Cherry Tree". Niedługo potem wyszedł jej pierwszy album "Eye To The Telescope" (2004; nawiązanie do dzieciństwa).
Tunstall otrzymała trzy nominacje do nagrody BRIT Awards 2006, jednak tylko jedna statuetka trafiła w jej ręce (Najlepsza Brytyjska Artystka Solowa). Oprócz tego otrzymała nagrodę Q Music Award 2005 - najlepsza Piosenka dla "Black Horse And The Cherry Tree" oraz Ivor Novello Awards 2006 — Najlepsza Muzyka i Tekst Piosenki dla "Suddenly I See".
Obecnym chłopakiem wokalistki jest jej perkusista Luke Bullen.

Dyskografia:

* Eye to The Telescope - 2004/2005
* Drastic Fantastic - 2007
* Acoustic Extravaganza - 2006
* Tiger Suit - 2010

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

rss

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło