Kury - teksty piosenek
Kury - polski zespół muzyczny, zaliczany do yassu, założony w czerwcu 1992 przez Ryszarda "Tymona" Tymańskiego.Grupa występowała w składzie:

Tymon Tymański (basista i wokalista)
Jacek Olter (perkusista)
Piotr Pawlak (gitarzysta).
Z Kurami współpracowali też m.in. Leszek Możdżer, Mazzoll, Kuba Staruszkiewicz, Jacek Stromski, Anka Lasocka i DJ Scissorkicks (płyta 100 lat undergroundu).


Historia
W 1998 Kury nagrały płytę P.O.L.O.V.I.R.U.S. (nagrodzoną m.in. Fryderykiem), uważaną przez krytyków muzycznych za jedną z najważniejszych polskich płyt lat 90.[potrzebne źródło]. Po samobójczej śmierci Oltera w styczniu 2001 Kury przez krótki czas kontynuowały działalność (z Jackiem Stromskim, Rory Walshem i Kubą Staruszkiewiczem jako perkusistami). Od 2002 aktywność Kur uległa zawieszeniu, w grudniu 2003 odbyła się pożegnalna trasa zespołu.

Niektóre utwory Kur znalazły się w repertuarze nowego zespołu Tymona, Tymon & Transistors. Utwór Chryzantemy złociste (przeróbka tanga z repertuaru Janusza Popławskiego) rozpowszechniany przez sieci p2p jest powszechnie błędnie przypisywany Kurom.


Dyskografia
Kablox - niesłychana historia (1995)
P.O.L.O.V.I.R.U.S. (1998)
Na żywo w Pstrągu (1999)
Napijmy się oleju (2000) - singiel
100 lat undergroundu (2001)

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło