Letters to Cleo to kapela pochodząca z Bostonu, Massachusetts. Zespół tworzą: Michael Eisenstein, Kay Hanley, Stacy Jones, Greg McKenna, Scott Riebling i Tom Polce. Sama nazwa zespołu pochodzi z czasów kiedy to Hanley była nastolatką i miała listownego przyjaciela, do którego pisała listy. Niestety zawsze były one odsyłane z powrotem, więc Kay trzymała w pudełku podpisanym: Letters to Cleo. Gdy szukano nazwy dla zespołu, Hanley spostrzegła pudełko i uznała, że będzie to doskonała nazwa. W 2000 roku zawiesili swoją działalność.
Letters to Cleo powstali w 1990 z inicjatywy gitarzysty Grega McKenna i wokalistki Kay Hanley, kiedy to zmienili nazwę zespołu z Rebecca Lula na Letters to Cleo. Później dołączyli do nich Mike Eisenstein jako giatzrysta, Stacy Jones jako perkusista i Scott Riebling na gitarze basowej. Po latach spędzonych na występowaniu w TT The Bears Place oraz The Rathskellar, w 1993 roku wydali swój pierwszy pełny album o nazwie Aurora Gory Alice przy współpracy z CherryDisc. Po występach na South by Southwest w Austin podpisali kontrakt nagraniowy z Giant Records.
cdn.

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło