Linkin Park

93 teksty piosenek
Linkin Park - teksty piosenek
Linkin Park to zespół pochodzący z Los Angeles, US, grający crossover/rock alternatywny

W skład zespołu wchodzą:

· Brad Delson (gitara) – założyciel
· Mike Shinoda (wokal, mc, keyboard, gitara, grafika, DJ, fortepian) – założyciel
· Chester Bennington (wokal)
· Rob Bourdon (perkusja, fortepian)
· Joseph Hahn (DJ, pianino, reżyseria, scenarzysta, grafika)
· Dave Farrell (bass, skrzypce, wiolonczela, gitara)

Byli członkowie zespołu :
* Mark Wakefield - wokal (1996–1998)
* Kyle Christner - gitara basowa (1998–1999)
* Scott Koziol - gitara basowa (1999–2001)

Muzyka prezentowana przez LP jest mieszanką różnych gatunków i nurtów . Zespół gra mieszankę rocka, elektroniki i rapu. Każdy z utworów grupy rozpoczyna się od stworzonego „elektronicznie” intro, w którym można usłyszeć różnego rodzaju instrumenty poddane procesowi miksowania. Najczęściej spotykaną konstrukcją piosenek jest melorecytowana zwrotka i śpiewany/krzyczany refren, aczkolwiek są wyjątki (Breaking the Habit, Numb, Crawling). DJ Hahn jest bardzo ważnym członkiem zespołu – tworzy aż 80% całej muzyki. Brak natomiast znanych w świecie rockowym solówek gitarowych i perkusyjnych, co niektórzy uzasadniają niewielkimi umiejętnościami muzyków (na ostatniej płycie pojawiają się już jednak solówki gitarowe), inni zaś niechęcią do nich i próbą wyróżnienia się na scenie muzycznej. Muzyka Linkin Park charakteryzuje się również tym, iż perkusja nie jest pogłośniona w celu uwypuklenia rytmu, lecz stanowi nieomal nie „metronom”, a gra własną, współgrającą „melodię”.

Ciekawostki:
· Zespół nosi ubrania następujących firm i kolekcji: Ben Davis, Triple Five Soul, OK47, Paul Frank, Alpha Numeric, Tribal Gear, Hanes Tee, Ecko, Enyce, Converse, Etnies, Kappa, DC Shoes, Adio, Axion, Mecca, Matix, DVS, Enyce, Project Dragon, Pony, Spitfire, Replicant Clothing, Puma, Adidas, Drunkn’munky i Ve’cel.

· Linkin Park wspiera idee darmowej muzyki w stylu Napster czy KaZaA, ponieważ uważa, że są one pomocne dla debiutujących zespołów lub muzyków. Sam zespół również utwory z płyty Hybrid Theory EP udostępnił za darmo w internecie, co doprowadziło do widocznego sukcesu tej płyty (diamentowa płyta). Poza tym zespół stwierdził, że wszystkie utwory/grafiki Linkin Park, których nie można kupić, można ściągać z internetu i jest to zgodne z prawem, gdyż udzielają na to pozwolenia.

· Jakiś czas temu krążyła opinia, że Linkin Park jest zespołem chrześcijańskim (argumentacją było brak przekleństw w utworach i przeszłość Phoenixa, który grał w chrześcijańsko-punkowym zespole Tasty Snax). Grupa zaprzeczyła tym opiniom i brak przekleństw argumentowała chęcią przekazania prawdziwych emocji i tekstów trafiających do serca, a co najważniejsze, zespół składa się z osób o różnych wiarach. Poza tym płyta Collision Course na pewno chrześcijaństwo grupy przekreśla, ponieważ Jay-Z z pewnością od przekleństw nie stroni. I rzeczywiście, na ostatniej płycie grupy prawie co drugie słowo jest przekleństwem, co sprawiło, że nikt już nie pamięta o „grzecznych tekstach”. Poza tym warto także zaznaczyć, że płyta Mike’a The Rising Tied również zawiera wiele niecenzuralnych słów.

· Na koncertach Linkin Park grał wspólnie z: Deftones, P.O.D., Kottonmouth Kings, Taproot, Alien Ant Farm, Papa Roach, (hed) p.e, Guns n’ Roses, Limp Bizkit, Blindside, Mudvayne, Corporate Avenger, Reharb, Pearl Jam oraz z zespołem Metallica.

· Symbolika okładki albumu Hybrid Theory: żołnierz reprezentuje ostre gitarowe riffy i momenty krzyczących partii wokalnych, a skrzydła ważki przedstawiają delikatną stronę zespołu czyli wolne, melodyczne rytmy i łagodne, uspokajające wokale.

· Grafiki do albumów Hybrid Theory, Hybrid Theory EP i Reanimation zaprojektował w całości Mike Shinoda. Stworzył on też wraz z Mr. Hahnem animacje na stronie zespołu, poza tym stworzyli także layout na stronach internetowych Ademy i Roba Zombie.

· Teledysk do utworu Breaking the Habit (2004) został stworzony na podstawie snów wokalisty grupy Chestera Benningtona

DYSKOGRAFIA

* Hybrid Theory (2000)

* Reanimation (2002) (płyta z remiksami)

* Meteora (2003)

* Live in Texas (2003) (koncert)

* Collision Course (2004) (mash-up z Jay-Z)

* Minutes to Midnight (2007)

* Road To Revolution: Live at Milton Keynes (2008) (koncert)

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło