Maciej Kossowski (ur. 11 lutego 1937 w Grudziądzu) – piosenkarz, trębacz i kompozytor muzyki. Współpracował ze znanymi autorami tekstów: Jonaszem Koftą, Bogdanem Loeblem, Markiem Głogowskim, Bogdanem Jerzyna i innymi. Najbardziej znane jego przeboje to "Agatko pocałuj", "Dwudziestolatki," "Wakacje z blondynką," "Domowe Strachy," "Nie mówię żegnaj" i "Z cyganami w świat." W latach 1963-67 był solistą Czerwono-Czarnych. W 67 roku Maciej Kossowski wyruszył na trzy miesięczną koncertową trasę do Związku Radzieckiego z zespołem Tajfuny. Po powrocie do kraju do końca 69 roku współpracował jako producent, kompozytor muzyki, aranżer i piosenkarz ze "Studiem Rytm" w Polskim Radio Warszawa. W tym czasie napisał muzykę do przebojów nagranych przez Edwarda Hulewicza, Kasie Sobczyk, Fabiana, Jacka Lecha, Elżbietę Zakowicz i Ale Eksztajn. W latach 70. Maciej osiedlił się w U.S.A. Inne znane piosenki z jego repertuaru:"To ty, Mario","Kto mi to da","Augustyna," "Szkolny Bal."
Współpracował z zespołami: Czerwono-Czarni Tajfuny Warsaw Stompers, Zespół Zbyszka Namysłowskiego, Tralabomba Jazz band, Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie.

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło