Magda przyszła na świat 22 maja 1971 roku w Łasku, ale od najmłodszych lat mieszkała w Zduńskiej Woli. Na pomysł jej imienia wpadła babcia, która później wymyśliła różne jego zdrobnienia.

Talent młoda Pokora przejawiała bardzo wcześnie, kiedy to jako młoda dziewczynka udawała, że gra na instrumentach, nagrywała się na kasety magnetofonowe swoich rodziców i niszczyła ich ulubione nagrania.

Kiedy w wieku siedmiu lat poszła do pierwszej klasy, jej zdolności muzyczne zostały dostrzeżone przez przedstawicieli Ogniska Pracy Pozaszkolnej. Dwa dni później Magda trafiła na lekcje gry na skrzypcach, z których szybko zrezygnowała i wstąpiła do kółka teatralnego, oraz dziecięcego zespołu wokalnego „Karmelki”. Najwięcej czasu zajmowało jej szkolenie głosu pod czujnym okiem Waldemara Karbowiaka. Zespół składał się z ośmiorga dzieci, które śpiewały z podziałem na głosy akompaniując sobie na marakasach i kastanietach. „Karmelki” odniosły sukces w Polsce, jak i poza granicami kraju. Magda miała mało wolnego czasu, a każdą chwilę wykorzystywała na zabawy z koleżankami. Najczęściej bawiły się w szkołę (Magda przeważnie była nauczycielką) lub w sklep, oraz na trzepaku, gdzie ćwiczyły bardzo utrudnione akrobacje.

Marzeniem przyszłej piosenkarki było zostać łyżwiarką, niestety w jej mieście nie było lodowiska, więc musiała zadowolić się jazdą na wrotkach. Magda kilkakrotnie podejmowała naukę gry na instrumentach. Grała na akordeonie, ale uznała „że to obciach”, próbowała swoich sił na gitarze, od czego zniechęciły ją pozdzierane palce. W szóstej klasie była fanką Whama i Limahla, ale gdy po raz pierwszy usłyszała listę przebojów programu III zmieniła upodobania i zaczęła słuchać Fisha. Szkołę podstawową ukończyła jako wzorowa uczennica. Wybrała klasę matematyczno – fizyczną, gdyż ze statyk wynikło, że uczniowie tych klas nie mają problemów ze zdaniem matury. Niestety wymagania nauczycieli ją przerastały. „Na lekcjach matematyki marzyłam, żeby być lamperią. Chciałam wtopić się w ścianę, żeby nikt mnie nie widział... na kartkówkach było trochę lepiej, bo udawało mi się ściągnąć”. Jako nastolatka walczyła o prawo uczniów do przejawiania własnego indywidualizmu. Maturę napisała dobrze. Z geografii zdała celująco, matematykę ściągnęła, a z polskiego napisała dwunastostronicowe wypracowanie. Wymarzonym kierunkiem studiów Pokory, była psychologia. Niestety dostała zbyt mało punktów na egzaminie z polskiego i mogła studiować socjologię. W ramach praktyki pisała artykuły do „Gazety Wyborczej”. Po latach twierdzi, że bardzo podobała jej się ta praca. Temat pracy magisterskiej pod kierunkiem Bogusława Sułkowskiego dotyczył aspiracji bywalców klubu karaoke. Praca została oceniona na czwórkę. Magda obroniła pracę i otrzymała tytuł magistra. W jednym z klubów, o których pisała, Magda poznała Jacka Łągawę i Michała Wiśniewskiego, z którymi była związana zawodowo przez sześć lat. Wydali razem trzy płyty ( Intro, Iti cd, 3). W 2000 roku Magda, że nie chce być tylko odtwórczynią i nagrała płytę „Empiryzm” na którą sama napisała większość tekstów, a muzykę skomponowali Maciej Werk i Bartłomiej Dziedzic. Magda wspomina, że nagrywanie solowej płyty nie było stresujące i dobrze się przy niej bawiła. Aby oddzielić swoją karierę solową od twórczości Ich Troje podpisała się na płycie jako Magda Femme. „Stwierdziłam, że ten pseudonim do mnie pasuje, bo ja mam bzika na punkcie swojej kobiecości”. Taka też była jej pierwsza płyta: niesamowicie kobieca. W trakcie nagrywania 4 płyty wraz z Ich Troje zadzwonił do niej Chris Aikan, któremu bardzo spodobała się jej pierwsza płyta. Zaproponował jej współpracę. Niestety warunkiem podjęcia wyzwania było opuszczenie zespołu. Po jej odejściu prasę obiegła sensacyjna plotka, że Magda zakończyła pracę z zespołem, gdy popsuły się jej stosunki z liderem zespołu – Michałem Wiśniewskim. Niektóre gazety informowały, że była żoną kontrowersyjnego członka Ich Troje. Magda nie chce publicznie wypowiadać się na ten temat, jednak na czacie zorganizowanym przez Wirtualną Polskę powiedziała, że nie była jego żoną.

Druga bardziej profesjonalna płyta „5000 myśli” była nagrywana w Polsce na instrumentach i sprzęcie sprowadzonym z Kanady. Magda przygotowała 35 utworów, na płycie znalazło się 13 najlepszych, w tym 1 remix. Płyta została wydana przez Pomaton EMI, a uroczysta premiera krążka miała miejsce 24 listopada 2001 roku w hotelu Reform Plaza z Warszawie. „5000 myśli” promował singiel „ Kłamstwo”, który bardzo spodobał się publiczności. Magda nagrała najdroższy teledysk w Polsce, do którego zostali zaangażowani profesjonalni aktorzy: Edyta Olszówka i Jarek Jakimowicz oraz znana z programu „Amazonki” – Dominika.

W swoim życiu Magda przeżyła pełen wachlarz emocji, od głębokiej depresji, po śmierć bliskiej osoby, do ogromnej euforii.

Magda jest autorką wszystkich tekstów piosenek drugiej płyty. Opisuje na niej swoje odczucia. Dzięki temu „ 5000 myśli” jest w pełni realistyczny. Zapytana, czy nie żałuje odejścia z zespołu odpowiada, że zrobiła to by złapać własne szczęście za ogon i cieszy się, że zespół odniósł ogólnopolski sukces.

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło