Małgorzata Ostrowska - teksty piosenek
W latach 1981 - 1991 była wokalistką pop-rockowego zespołu Lombard, z którym nagrała wiele złotych płyt. Pierwszy album "Śmierć dyskotece" został sprzedany w nakładzie 400 tysięcy egzemplarzy.
Po kilkuletniej przerwie Małgorzata Ostrowska postanowiła powrócić na scenę, poświęcając się karierze solowej.
19 marca 1999 roku wydała płytę "Alchemia" (Sony). Płytę promowały cztery utwory: "Lawa", "Tak jak pierwszy raz", "Cisza jak dziś" i "Teraz, kiedy wiem".
Podczas Festiwalu w Sopocie w sierpniu 1999 roku, Małgorzata wystąpiła z recitalem, podczas którego otrzymała nagrodę "Bursztynowego Słowika" za całokształt działalności.
W grudniu 1999 roku pojawiła się piosenka "Mijamy się, mijamy się" nagrana do serialu Jerzego Gruzy Tygrysy Europy, a w sierpniu 2000 roku piosenka "Jeśli tak miało być", która promowała film Piotra Starzaka "Enduro bojz".
13 listopada 2000 roku wydała drugi solowy album "Przed świtem", który promowała piosenka "Głupi świat".
28 maja 2001 roku podczas Koncertu Galowego w Teatrze Wielkim w Warszawie, Małgorzata (wraz z kompozytorem Jaremim Sajkowskim) otrzymała nagrodę "Philip Award" trzeciej edycji festiwalu TP S.A. MUSIC & FILM FESTIVAL w kategorii "piosenka w polskim filmie lub serialu" za utwór "Jeśli tak miało być".
Piosenka "Nie chcę, nie umiem", promowała trzecią solową płytę Małgorzaty, która ukazała się 3 grudnia 2001 roku. Podwójny album nosi tytuł "Instynkt", a zawiera aż dziewiętnaście utworów: szesnaście to nagrane na nowe stare przeboje jeszcze z czasów współpracy Małgorzaty z grupą Lombard (m.in. "Szklana pogoda", "Taniec pingwina na szkle", "Mam dość", "Droga Pani z TV", "Mister of America", "Adriatyk, ocean gorący", "Stan gotowości", "Gołębi puch", "Znowu radio").
W 2004 roku Małgorzata wzięła udział w finale Krajowych Eliminacji do konkursu Eurowizji, gdzie wykonała utwór "Nie uwierzę", skomponowany przez amerykańskich twórców: mieszkającego na stałe w RFN Kena Rose'a i przebywającego za oceanem Kipa Wingera.
We wrześniu 2007 roku ukazał się album "Słowa", który promowały dwa single "Słowa, jak węże do ucha" i "Rzeka we mnie".

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

rss

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło