Mandy Moore - teksty piosenek
A właściwie Amanda Leigh Moore (ur. 10 kwietnia 1984), amerykańska aktorka, piosenkarka i choreografka. Jako aktorka zadebiutowała w filmie Garry’ego Marshalla "The Princess Diaries", obok Anne Hathaway i Julie Andrews.
Przełomem w jej karierze aktorskiej była pierwszoplanowa rola w filmie "Szkoła uczuć", gdzie zagrała chorą na białaczkę ,szarą uczennicę liceum.

Moore już jako 6-latka wiedziała, że chce spędzić życie na scenie. Nawiązała współpracę z teatrem muzycznym i śpiewała narodowy hymn podczas wydarzeń sportowych w rodzinnym Orlando na Florydzie. Tam odnalazł ją jeden z producentów muzycznym i zaprosił na nagranie profesjonalnego demo.

Jako 15-latka Mandy nagrała swoją debiutancką płytę "So Real" (1999), która zawierała przebojowy singiel "Candy" (platynowa płyta!). Płyta "So Real" sprzedała się w nakładzie 3 milionów egzemplarzy. W 2001 roku Moore wydała swoją drugą płytę zatytułowaną po prostu "Mandy Moore", zawierającą takie przeboje jak: "In My Pocket", "Cry" oraz "Crash". Na scenie Moore występowała wspólnie z N’Sync i Backstreet Boys.


User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

rss

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło