Maroon 5 - teksty piosenek
W drugiej połowie lat 90 tych czwórka przyjaciół z Los Angeles, grająca na domowych imprezach pod nazwą Kara's Flowers, postanowiła związać z muzyką swoją przyszłą, profesjonalną karierę i wydać płytę.
Pomimo tego, iż chłopcy musieli jednocześnie zbierać materiał na krążek i uczęszczać do ogólniaka, płyta wkrótce znalazła się na sklepowych półkach. The Fourth World, bo tak nazywał się krążek wydany przez wytwórnię Reprise, nie cieszył się jednak wielkim zainteresowaniem i Kara's Flowers zakończyli współpracę z tym wydawcą w 1999 roku.
W międzyczasie do grupy przyjaciół dołączył James Valentine i czwórki muzyków zrobiła się piątka, co zostało oddane w nowej nazwie - Maroon 5.
Formacja, nie zrażona brakiem sukcesu, nie przestała grać i zauważona na jednym z występów przez agentów z wytwórni Ocotone Records podpisała kontrakt z nowym wydawacą. Skutkiem współpracy było wydanie, w czerwcu 2002 roku, pierwszej płyty Maroon 5 - Songs About Jane. Następne półtora roku to czas intensywnej promocji płyty powiązanej z trasami koncertowymi w Ameryce i Europie.

Grupa jest znana przede wszystkim z takich hitów jak: "Harder to Breathe", "This Love", "She Will Be Loved", "Sunday Morning", czy "Makes Me Wonder"

Wydany w 2002 roku album "Songs about Jane" nie odniósł początkowo wielkiego sukcesu, ale dzieki singlowi "This Love" muzycy zostali zauważeni przez wiekszą publiczność. Album osiagnął status złotej, platynowej i podwójnej platyny. Zespół w 2005 roku wydał "Live: Friday The 13th", na której znalazł się ostatni koncert, który odbył sie 13 maja w Santa Barbara w Californii. z ich długiej trasy koncertowej.

We wrześniu 2006 roku zespół z powodu nieuleczalnej kontuzji ręki opuścił Ryan Dusick -perkusista i został zastąpiony przez Matta Flynna.

Po długiej przerwie zespól powrócił w maju 2007 wydając krążek "It Won't Be Soon Before Long", na której znalazły sie bardziej odważne piosenki niż na poprzednim. Pierwszy singiel "Makes Me Wonder" osiagnął 1 miejsce w Billboard 200 i sprzedał się w ilości 429,484 egzemplarzy.

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

rss

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło