Grupa Maxel powstała w grudniu 1993 roku w Prostkach koło Ełku. Początkowy skład zespołu to :
Bogdan Kukier, Tomasz Mużyło (odszedł w 1995 r.), Marek Zientarski (od 2004 lat pobyt stały w USA) , Robert Anulewicz (od 2003 pobyt stały w USA). Pierwsze owoce twórczości to płyty: „Razem tylko razem”, „Zły świat”, „ Uśmiechnij się”, „ Tańczmy z cyganami”.
W roku 1995, w telewizji Polsat, ukazał się pierwszy teledysk do utworu „Tylko ty”. W następnej kolejności ukazały się teledyski: „Tańczmy z cyganami”, „Uśmiechnij się”, „Nie zabieraj mi strun”, „ Lekcja miłości”.
Latem 1997 roku do zespołu dołączyli: Paweł Kaczmarek, Dariusz Laskowski i Mariusz Kołyszko .
Tego roku zespół rusza w swoją pierwszą podróż do USA, Niemiec i Belgii.
W kolejnych latach skład grupy uległ zmianie. Kolejno odchodzą Mariusz, Darek i Paweł, a pojawiają się Dominik Golak (który występuje z zespołem do dziś), Sebastian Mulewski oraz Marcin Dardziński.
Kolejny dorobek zespołu to płyty: „Już nie jesteś sam” i „ Zaufaj mi”. Do utworów z tych płyt zostały nakręcone wideoklipy, między innymi: „ Zatrzymać lato”, „ Letni czas”, „ Pożegnanie”, „ Zaufaj mi”, „ Już nie jesteś sam”.
Obecnie grupę tworzą: Bogdan Kukier, Piotr Modzelewski, Dominik Golak, Marcin Gręś i Damian Choma.

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło