Melanie C, nazywana także Mel C lub Sporty Spice, tak naprawdę nazywa się Melanie Jayne Chisholm. Urodziła się 12 stycznia 1974 roku w Liverpoolu. Jedna z członkiń popularnego girlsbandu Spice Girls, który stał się w latach dziewięćdziesiątych fenomenem ogólnoświatowym i zyskał sobie miano swoistej ikony popkultury, a to wszystko za sprawą masowej liczby numerów jeden oraz jak podają źródła ok. 70 milionów sprzedanych płyt.

W 1999 roku Melanie postanowiła nagrać solowy album Northern Star, który stał się wielkim hitem, podobnie jak dwa numery jeden, wypuszczone jako single: Never Be The Same Again oraz I Turn To You. Parę lat później Melanie wydała drugi krążek, już mniej rockowy od pierwszego, zatytułowany Reason i skupiający się na popie. Nie osiągnął on jednak takiego sukcesu jak poprzednik, więc Melanie zerwała umowę z wytwórnią Virgin i założyła własną: Red Girl Records. Wydała w 2005 roku płytę Beautiful Intentions, z którego wielki hit First Day Of My Life i rockowe Next Best Superstar podbiły serca fanów. W 2007 roku przed reaktywacją Spice Girls wydała krążek This Time, który promował również znany utwór The Moment You Believe.

W 2011 roku ukazał się jej długo wyczekiwany, piąty album, który jak zapowiadała Melanie, ma być zbliżony gatunkiem do Northern Star. Zatytuowany The Sea obecnie jest promowany przez piosenki Think About It, Rock Me, Weak oraz Let There Be Love.

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło