Melanie Hall (ur. 10 marca 1983), bardziej znana pod pseudonimem Melanie Fiona, to kanadyjska piosenkarka i autorka tekstów muzycznych. Zaistniała w roku 2009 wydając na światowe rynki muzyczne debiutancki album studyjny The Bridge oraz promujący go singel "Give It to Me Right".

Melanie urodziła się dnia 10 marca 1983 w Toronto, w Kanadzie jako córka gujańskiego imigranta. Dorastała w starej dzielnicy Toronto, gdzie wychowywała się w rodzinie o tradycjach muzycznych. Jej ojciec był gitarzystą i grał w zespole, zaś matka poprzez zamiłowanie do muzyki, wielokrotnie zapoznawała córkę z utworami różnych gatunków takich artystów jak The Ronettes, czy Whitney Houston. W jednym z wywiadów wyznała, iż inspiracje jakie czerpie podzczas tworzenia muzyki zawdzięcza kompozycjom Boba Marleya, Sade i Patsy Cline.

Wokalistka karierę muzyczną rozpoczęła w roku 2002 nagrywając własne, autorskie utwory, które następnie prezentowała wytwórniom muzycznym. Udzielała się również gościnnie na albumach innych artystów. W roku 2008 wraz z Supa Dups wzięła udział w festiwalu Reggae Gold 2008 z piosenką "Somebody Come Get Me". W tym samym roku Melanie Fiona otwierała również występy Kanye Westa prezentując się na scenie jako support podczas europejskiej części trasy koncertowej "Glow in the Dark Tour", mimo iż ówcześnie nie wydała albumu studyjnego.

Debiutancki album studyjny Fiony, The Bridge wydany został dnia 30 czerwca 2009. Wyprodukowany przez Future Cut, Vada Nobles, The Stereotypes, J. Phoenix, Peter Wade i Salaam Remi krążek znalazł się na pozycji #33 najczęściej sprzedawanych albumów w Kanadzie, zaś główny singel promujący krążek, utwór "Give It to Me Right" osiadł na miejscu #20 zestawienia Canadian Hot 100.Wydawnictwo, które ukazało się nakładem wytwórnii Universal Music promowane było na światowych rynkach muzycznych.

PŁYTY:
The Bridge

* Wydany: 30 czerwca 2009 (Kanada)
* Wytwórnia: Universal Music
* Formaty: CD, digital download

SINGLE:
Give It To Me Right

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło