Men At Work - teksty piosenek
Men At Work jest najbardziej znany z światowego przeboju "Down Under" z roku 1982, podejmującej w komicznej formie (tekst, wideoklip) tematykę zagranicznych wojaży Australijczyków. Utwór ten w wielu krajach długo zajmował miejsca w pierwszej dwudziestce list przebojów, czasami także na pierwszym miejscu (np. w Wielkiej Brytanii).

Pierwszym albumem grupy był wydany w 1982 roku Business as Usual, w USA uznany za debiut roku. Zespół zrealizował wideoklipy do piosenek z tej płyty: "Down Under", "Who Can It Be Now?" oraz "Be Good Johnny" dla MTV. Album sprzedał się w 15 milionach egzemplarzy na świecie, w samych Stanach Zjednoczonych sprzedaż osiągnęła poziom 6 milionów płyt.

Men At Work zdobył Nagrodę Grammy dla najlepszego nowego wykonawcy w roku 1983.

Drugi album, wydany w 1983 roku Cargo, był już mniej popularny, osiągnął jednak sprzedaż w wysokości 3 milionów egzemplarzy w USA. Trzy utwory z tego albumu ukazały się na singlach: "Overkill", "It's A Mistake", oraz "Dr. Heckyll And Mr. Jive".

W następnym roku zespół rozstał się z basistą Johnem Reesem i perkusistą Jerrym Speiserem, których zastąpili muzycy sesyjni. Trzeci album grupy, Two Hearts, wydany w roku 1985 to "tylko" 500 000 sprzedanych kopii w USA. Zespół opuścił gitarzysta Ron Strykert, a zaraz po nim klawiszowiec i saksofonista Greg Ham. Jedyny pozostały z pierwotnego składu muzyk, Colin Hay, nadal koncertował z muzykami sesyjnymi, aż do końca 1985 roku, gdy zespół rozpadł się ostatecznie.

W roku 1996, muzycy z pierwotnego składu: Colin Hay i Greg Ham ponownie podjęli współpracę, odbywając światowe tournee z muzykami sesyjnymi. W roku 1998 ukazał się koncertowy album Brazil, zawierający nagrania z koncertów grupy w tym kraju.

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło