http://www.myspace.com/meredithbrooks
http://www.meredithbrooks.com/

Meredith Brooks to kolejna wokalistka, która zaistniała na fali alternatywnego rocka kobiecego, zapoczątkowanej przez Liz Phair czy PJ Harvey. Już w jej pierwszym solowym singlu z 1997 roku, "Bitch" zauważalne było podobieństwo do stylu Sheryl Crow i Alanis Morissette.

Meredith urodziła się i dorastała w Oregon City, w USA. Jako nastolatka, zafascynowana bluesem i R&B, rozpoczęła naukę gry na gitarze. Wtedy też powstały jej pierwsze autorskie piosenki.
Solową karierę rozpoczynała połowie lat 90., po prawie ośmioletniej przerwie od czasu ostatnich nagrań w studiu. Wcześniej udzielała się w zespole The Graces (z Giną Clambotti), następnie śpiewała w koncertowych ekipach Bruce'a Springsteena i grupy Charlotte Caffey - wcześniejszego Go-Go's.

W 1995 roku wokalistka spotkała swojego nowego menadżera Laurie Levy'ego, który namówił ją na karierę solową. Debiutancki album Meredith "Blurring the Edges", ukazał się w 1997 roku, a pilotowany był przebojowym singlem "Bitch". Tworząc materiał na krążek artystka współpracowała między innymi z Shelley Peiken i legendarnym producentem punkowym z Los Angeles - Geza X (między innymi Dead Kennedys).

Kolejna płyta "Deconstruction" ukazała się dwa lata później. A w 2002 roku, na rynku pojawił się następny album wokalistki, zatytułowany "Bad Bad One". Natomiast dwa lata później - we wrześniu 2004 roku, ukazała się odświeżona wersja płyty "Bad Bad One", zatytułowana "Shine".


User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło