Wychował się w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie uczęszczał do szkoły muzycznej. Gdy miał dziesięć lat zmarła jego matka. Ojciec niemal przez cały czas pracował w Berlinie. Wychowywany był z młodszym bratem przez babcię Annę i dziadka ze strony ojca. Mając 13 lat za prezentację piosenki pt. „Dom” z własnym tekstem i muzyką Ewy Gajewskiej-Kiepury, nauczycielki muzyki w szkole podstawowej, zdobył pierwsze miejsce na ogólnopolskim festiwalu piosenki i tańca dziecięcego w Koninie. Kilka lat później utwór ten nagrała na płycie Danuta Błażejczyk. Od początku wybierał ambitny repertuar, m.in. piosenki Agnieszki Osieckiej. Miłość do piosenki francuskiej narodziła się wraz z płytą Mylene Farmer, którą podarował mu ojciec. Chociaż w szkole miał język niemiecki i angielski, zaczął intensywnie uczyć się języka francuskiego.

W 2001 roku podbił miejscową scenę w Splicie. Potem zawojował Międzynarodowy Festiwal Piosenki Francuskiej VISA Francophone, gdzie zajął pierwsze miejsce. Francuzi okrzyknęli Polaka odkryciem roku. Po powrocie do Polski wygrał jeden z odcinków programu Szansa na sukces 2001 z piosenką K.A.S.Y. – „Ja jestem macho” i zajął drugie miejsce. Na koncert finałowy w Sali Kongresowej w Warszawie pojechał tuż po zdaniu matury.

W 2002 roku wyjechał na studia do Paryża. W 2003 zgłosił się do francuskiego reality show Star Academy (połączenie polskich programów Idol i Big Brother). Michał zdobył duże uznanie francuskiej widowni, doszedł do finału programu, zajmując drugie miejsce. Zwyciężczyni programu, Élodie Frégé, zdecydowała się podzielić nagrodą z Michałem. W 2004 wydał swoją pierwszą płytę De l'or et des poussières, z której pochodzi wylansowany przebój Mon tout.

W 2009 roku brał udział w 10 edycji programu Taniec z gwiazdami w Polsce. Tańczył razem z Janją Lesar. Zajęli 3 miejsce na 12 możliwych. Pokonała ich tylko Natasza Urbańska oraz Anna Mucha. Read more on Last.fm. User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License; additional terms may apply.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło