Michelle Jacquet DeSevren Branch Landau (ur. 2 lipca 1983 r.) jest amerykańską piosenkarką o kolumbijskim pochodzeniu. Szerokiej publiczności dała się poznać dzięki współpracy z Santaną w uhonorowanej nagrodą Grammy piosence "The Game of Love".

Michelle zaczęła śpiewać w wieku ośmiu lat, a grać na gitarze w wieku czternastu. Pierwszą gitarę dostała na urodziny od wujka. Debiutowała w 2000 roku płytą 'Broken Bracelet'. Następnie zaczęła nagrywać w wytwórni 'Maverick Recording Company'. Wydała tam płytę 'The Spirit Room' oraz single "Everywhere", "All You Wanted" i "Goodbye to You".

W 2002 roku nagrała piosenkę razem z Carlosem Santaną "The Game of Love", a w 2003 roku dostała nagrodę Grammy w kategorii Najlepsza Wokalistka Pop. PNastępnie nagrała płytę 'Hotel Paper'.

W lipcu 2005 r. Michelle i jej przyjaciółka Jessica Harp założyły zespół 'The Wreckers', w październiku zaśpiewały znowu z Santaną piosenkę "I'm Feeling You". W marcu 2006 r. 'The Wreckers' wydały płytę 'Stand Still, Look Pretty 'oraz singiel "Leave the Pieces". Ich muzyka jest połączeniem stylów pop rock oraz country. W grudniu 2006 r. Branch i Harp zostały nominowane do nagrody Grammy za piosenkę "Leave the Pieces".

W październiku 2007 r. Branch i Harp zawiesiły działalność zespołu i powróciły do kariery solowej. W lipcu 2009 r. ukazał się singiel Michelle "Sooner Or Later ", promujący album zatytułowany 'Everything Comes and Goes'.

Prywatnie od maja 2005 r. Michelle jest żoną basisty Teddy'ego Landau, starszego od niej o 19 lat. 3 sierpnia 2005 r. urodziła córkę, której nadano imię Owen Isabelle Landau.User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło