Mika - teksty piosenek
Mica Penniman (ur. 18 sierpnia 1983), znany jako Mika – libański muzyk.

Podpisał umowę z firmami fonograficznymi Casablanca Records i Universal Music. Niektóre źródła podają, że nazywa się Michael Holbrook Penniman.

Mika urodził się w Bejrucie (Liban). Jest jednym z pięciorga dzieci Libanki i Amerykanina. Kiedy miał rok jego rodzina musiała opuścić pochłonięty wojną kraj. Przeprowadzili się do Paryża. W wieku 7 lat napisał pierwszą piosenkę, która opisywała pianino w fatalnym stanie, które nazywało się "Angry".

Kiedy miał 9 lat, wraz z rodziną przeprowadził się do Londynu. Tam uczęszczał do Lycée Français Charles de Gaulle. Miał też problemy z dysleksją, dlatego jego matka przepisała go na rok do ogniska domowego. Następnie uczęszczał do Westminster School i do Royal College of Music.

Mika szkolił się w profesjonalnej operze rosyjskiej. Występował w Operze Królewskiej (Royal Opera House), pisał muzykę dla Brytyjskich Linii Lotniczych i fragmenty muzyki do reklamy gum Orbit. W radiu pojawił się po raz pierwszy w show Dermot O'Leary's w BBC Radio 2 w październiku 2006.

Universal Music wypuścił jego drugi singiel "Grace Kelly" 8 stycznia 2007, który dotarł na pierwsze miejsca list przebojów Wielkiej Brytanii 21 stycznia 2007. Debiutancki album Miki – "Life In Cartoon Motion" pojawił się w sklepach 5 lutego 2007 roku. Na debiutancki album Mika sam napisał teksty i muzykę, krążek wyprodukował Kanadyjczyk Greg Wells. Siostra, Yasmine Penniman natomiast stworzyła okładkę jego albumu.

W skład jego zespołu wchodzą: Martin Waugh (gitara, dodatkowy wokal), Michael Choi (bas, dodatkowy wokal), Cherisse Osei (kiedyś grająca w The Faders, perkusja) i Luke Juby (klawisze, gitara, dodatkowy wokal).

Albumy:

"Life In Cartoon Motion" (2007)
"The Boy Who Knew Too Much" (2009)

Mini Albumy (EP):

"Dodgy Holiday" (2006)
"Live in Cartoon Motion Live" (2007)
"Songs for Sorrow" (2009)
"iTunes Live: London Festival '09" (2009)

Single:

"Relax, Take It Easy"
"Grace Kelly"
"Love Today"
"Big Girl"
"Happy Ending"
"We Are Golden"
"Blame It On The Girls"

DVD:
"Live in Cartoon Motion" (2007)
"Live Parc Des Princes Paris" (2008)

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło