Pod tą nazwą występuje więcej niż jeden wykonawca:

1) Milano - jeden z czołowych przedstawicieli nurtu polskiej muzyki tanecznej (disco polo). Grupa istniała od marca 1993 do września 2000 roku. Od 2001 roku zespół występuje w USA. Zespół wydał 7 płyt i wylansował liczne własne przeboje, m.in. "Bara Bara", "O Tobie kochana", "Mario Magdaleno", "Złota plaża", "Brązowe oczy". W połowie lat 90-tych był to jeden z najpopularniejszych zespołów disco polo. W skład zespołu wchodzili: Andrzej Borowski, Bogdan Borowski, Tomasz Sidoruk (6 miesięcy) i Piotr Kopański (od 1994 roku).
W1993 roku zespół wydał swoją pierwszą kasetę "Jasnowłosa". Kilka miesięcy później ukazała się druga kaseta - "Zabawa na 102". Na początku 1994 roku Milano wydaje trzecią kasetę - "Jesteś mym marzeniem". Zespół okazał się prawdziwą maszynką do komponowania przebojów, bo już jesienią 1994 roku można było kupić następną kasetę, zatytułowaną "Nie odchodź". Potem Milano wyjechało do Stanów Zjednoczonych i kolejną kasetę - składankę ze swoimi hitami - nagrało dopiero w 1996 roku. Ukazały się jeszcze kasety "Zawołaj mnie", "To niemożliwe", a także "The Best of 2000". We wrześniu 2000 roku zespół przestaje istnieć pozostawiając po sobie przeboje, które na zawsze zapisały się nie tylko w pamięci fanów, ale także zyskały trwałe miejsce w historii polskiej muzyki tanecznej.
W połowie 2007 roku firma fonograficzna Green Star, która ma prawo zarówno do nazwy jak i utworów Milano, postanowiła reaktywować zespół. Tworzą go: Jerzy Michalski, Tomasz Baciejewski i Łukasz Choroń. Na razie muzycy grają utwory dawnego Milano, często w nowych aranżacjach.

2) Milano - czeski zespół wykonujący muzykę będącą połączeniem gatunków punk, garage i muzyki psychodelicznej. Grupa została założona w 2002 roku.

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło