Mindless Self Indulgence, powszechnie skracani do MSI lub Mindless (w Polsce również Majndlesi), są amerykańskim zespołem eksperymentalnym. Określają swoją muzykę jako "industrial jungle pussy punk". Chociaż zaliczani do punku, w ich twórczości wyczuwa się mocne wpływy techno, industrialu oraz innych gatunków muzyki elektronicznej, jak również hip-hopu. MSI czerpie również z kultury wczesnych lat 80. Niektóre ich piosenki zawierają sample utworów hip-hopowych i rockowych z tych lat, jak również dźwięki przypominające te wydawane przez 8-bitowe komputery czy konsole. Nawet ich pierwszy album, Tight, został rzekomo zmiksowany na sprzęcie Atari. Jest to jeden z najbardziej oryginalnych zespołów na scenie punkowej. Wokalista co koncert zakłada na siebie coraz to dziwniejsze stroje, szokując, a zarazem zachwycając wielu fanów. Zdania miłośników MSI są podzielone. Jedni uważają, że jest to kolejna forma zaistnienia, inni z kolei sądzą, że jest to tylko forma ekspresji wokalisty.

Zespół znany jest z tego, że chyba żaden inny artysta nie mówi tak często i dobitnie o tym, że jest do kitu. MSI zdaje się wręcz cieszyć z okazywanej im nienawiści i pogardy, prezentowanej niekiedy przez widownię.

Członkowie zespołu
Little Jimmy Urine ( James Euringer) - wokal, programowanie
Steve, Righ? - gitara
Lyn-Z - bass
Kitty - perkusja

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło