Mirosław Czyżykiewicz

Z wykształcenia artysta grafik, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (3 lata krakowskiej ASP). Kompozytor, poeta, pieśniarz, malarz. W latach osiemdziesiątych związany ze studenckim ruchem artystycznym. Debiutował wierszami w „Radarze”, 1986. Przez jakiś czas współpracownik „Zgryzu”, programu Macieja Zembatego w III Programie Polskiego Radia.

Laureat FAMY (Festiwalu Artystycznego Młodzieży Akademickiej w Świnoujściu) w latach 1986 i 1987 w kategorii piosenki poetyckiej. Zdobywca nagrody Programu III PR im. Mateusza Święcickiego w roku 1990. Udział w koncercie na rzecz poparcia dążeń niepodległościowych Litwy w 1991 – Warszawa, klub „Stodoła”.

Uczestnik międzynarodowego Przeglądu Form Teatralnych w Antwerpii (Belgia) w roku 1993. Zaprezentował tam recital wierszy Josifa Brodskiego pt. „Świat widzialny” w przekładach Stanisława Barańczaka i Katarzyny Krzyżewskiej z własną muzyką i aranżacjami. Uczestniczył w koncercie „Kraina łagodności” na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w roku 1995 i 1996. Wystąpił ze swoimi recitalami na „Przeglądzie Piosenki Aktorskiej” we Wrocławiu w 1989 i 1996 roku.

Dorobek artystyczny to:
– Autorska płyta analogowa „Autoportret I” (Muza - Polskie
Nagrania 1989),
– Autorska płyta CD „AVE” (Pomaton EMI 1999),
– CD "Superata" (Pomaton EMI 2000), – Projekt muzyczny
Jerzego Satanowskiego "Zanim będziesz u brzegu" (duet z
Hanną Banaszak) nominowana do prestiżowej muzycznej
nagrody FRYDERYK 2001,
– „Nie żałuję” i „Przepraszam za świat”- piosenki Agnieszki
Osieckiej z muzyką Jerzego Satanowskiego,
- "Allez" (Pomaton EMI 2005)
– oraz wiele indywidualnych recitali w kraju i za granicą. Read more on Last.fm. User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License; additional terms may apply.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło