Młodziak a.k.a. Młody Em - urodzony w 1985 r. w Warszawie. Jego pierwsze nagrania datowane są na rok 1999, kiedy to największym impulsem do nagrywania dla warszawskich słuchaczy Hip-Hopu były pierwsze płyty Molesty, Trzyha, czy produkcje Dj 600 Volt, a warunki w jakich hip-hopowcy z podziemia tworzyli płyty były mocno amatorskie, ale prawdziwie klimatyczne i niepowtarzalne.


Młodziak to założyciel składu ZMPiko, który współtworzył z Temkiem i Fleshem, a także grupy Mensentis, w której działa do dziś razem z HGO (od 2007 również z Temkiem). Razem ze wspomnianymi wyżej kompanami zrobił 4 nielegale:
2001 ZMP, "Pierwsze Dźwięki"
2001 MENSENTIS "Rozgrzewka"
2002 "Podwarszawski konkret"
2003 MENSENTIS "Pół żartem, pół serio"

Ostatni tytuł powstał przy współpracy z utalentowanym producentem Nolte, który zrobił na krążek wszystkie bity. Płyta"Pół żartem, pół serio" spotkała się z dobrym odbiorem lokalnego grona, i co istotne, zaowocowała podpisaniem w 2004 r. przez Mensentis kontraktu z warszawską wytwórnią Rap-in Records. Niestety do sfinalizowania umowy - wydania płyty - nigdy nie doszło, ze względu na opieszałość w tworzeniu materiału przez Mensentis. Miało to wpływ na rozpoczęcie przez Młodziak działalności solowej. Jeszcze w tym samym roku wziął udział w konkursie Rap Eskadry, w którym wygrana pozwoliła mu na publikacje swojego pierwszego utworu "Inna rzeczywistość" prod. Na12bitach, drogą oficjalną. W 2005 roku, przy współpracy ze swoim ówczesnym wydawcą i producentem DJ K-det'em, Mensentis nagrało utwór "Jeden moment, jedna chwila", który znalazł się na składance Rap Style 2 wydaną przez Luna Music.

Następnym krokiem był kawałek na wydawanej przez Rap-in Records, składance pt. Rap-in Undegrand, zrzeszającej elitę polskiego podziemia, gdzie utwór Mensentis "Kiedy zachodzi słońce" prod. 101 Decybeli został wybrany na singiel promujący płytę. To pozwoliło dotrzeć Młodziakowi do szerszego grona odbiorców i zaowocowało zaproszeniem w 2007 r. na składankę projektu Beatowsky wydanej przez Polskie Radio. Kawałek "To mój apel", obok numerów Dizkreta i Pezeta został wybrany jako numer promujący płytę, był internetowym singlem tej pozycji.

W międzyczasie Młody wziął z powodzeniem udział w kolejnym, prestiżowym konkursie organizowanym przez ekipę White House, w którym to, w wyniku wygranej znalazł się na trzeciej części kompilacji Kodex (III Wyrok).

Rok 2008 to czas na Long Play Młodziaka. Producentem wykonawczym płyty został Bojar. Płyta którą nagrali - Kronika - zrobiona została w nowoczesnym stylu. Bezpośrednia, mocna liryka Młodziaka i gości, do grubych elektronicznych bitów daje jej bezkompromisowy charakter. Cały nagrany przez nich materiał jest swoistym raportem postaw, myśli i refleksji..

Reprezentant warszawskiej młodej fali hardkoru zgromadził na albumie całkiem pokaźne grono bardziej znanych od niego raperów - pojawią się na niej Pyskaty, Ero, Pih, Fabuła czy Onar.
Read more on Last.fm. User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License; additional terms may apply.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło