Moi dix mois - teksty piosenek
Moi dix Mois jest solowym projektem gitarzysty Many, znanego wcześniej z zespołu Malice Mizer. Pozostali członkowie zespołu są jedynie jakby pionkami w jego rękach - Mana sam komponuje muzykę, pisze teksty i odpowiada za sceniczny image całego zespołu.
Muzyka Moi dix Mois jest trudna do sklasyfikowania, jednak mieści się w gatunkach takich jak metal gotycki, neoklasyka, metal symfoniczny, z elementami dark wave.
Charakterystyczne dla brzmienia zespołu są dwie jakby pojedynkujące się gitary Many oraz K, a także mocny głos wokalisty Setha.

Do 2005 roku w zespole śpiewał Juka (obecnie: Shaura). Wtedy też zespół zagrał w Monachium podczas swojej największej trasy koncertowej.
Moi dix Mois odniosło zaskakujący sukces poza Japonią, zdobywając popularność również w reszcie Azji i Europie.

W 2006 roku w zespole pojawił się nowy wokalista, Seth (ex-Amadeus). 1 marca został wypuszczony album Beyond the Gate. Był on zapowiadany na długo wcześniej przez Manę, który planował wprowadzić więcej elektronicznego brzmienia do muzyki zespołu.

W lecie 2006 roku Moi dix Mois dali koncert w Lipsku, planowane było nawet tournee po Stanach Zjednoczonych, jednak zostało odwołane z powodu "różnicy poglądów" w czasie organizowania trasy.

Dnia 28 marca 2007, Moi dix Mois wypuściło swój czwarty album, Dixanadu.

Na 25 grudnia 2010 planowane jest wydanie nowego albumu, zatytułowanego D+SECT.

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

rss

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło