Monica Denise Arnold, urodzona 24. października 1980. roku, jest nagrodzoną Grammy amerykańską wokalistką R&B, autorką tekstów, kompozytorką i okazjonalną aktorką. Zadebiutowała w 1995. roku jako podopieczna Dallasa Austina, szefa Rowdy Records i stała się najmłodszą wykonawczynią dwóch, następujących po sobie "numerów jeden" na amerykańskiej liście singli R&B Billboardu. Po sukcesie "The Boy Is Mine", duetu z Brandy z 1998. roku, seria przebojów ustaliła jej pozycję jako jednej z najbardziej popularnych wokalistek R&B młodego pokolenia, które pojawiły się w drugiej połowie lat 90.

Jej kariera podupadła na początku lat 2000., a to z powodu problemów osobistych - jej chłopak, Jarvis "Knot" Weems, popełnił samobójstwo, a ona sama przeżywała mocno szybko zmieniające się relacje z dawnym narzeczonym Corey'em "C-Murderem" Millerem. Z opóźnieniem ukazał się także kolejny album, "All Eyez on Me".

W 2003. roku wydano "After the Storm", z którą to płytą wokalistce udało się powrócić na szczyty popularności. Z tego krążka pochodzi jej szósty "numer jeden" - "So Gone".

Po urodzeniu pierwszego dziecka, Rodney'a Ramone'a Hilla III w maju 2005. roku i kolejnej krótkiej przerwie Monica wydała kolejną płytę, "The Makings of Me" w październiku 2006. roku. Wokalistka zdecydowała się także na rozpoczęcie kariery aktorskiej - pojawiła się w kilku filmowych i telewizyjnych produkcjach, takich jak "Dziewczyny i chłopaki" z 2000. roku czy "ATL" z 2006, obsadzono ją także w głównej roli w "Śpiewie Miłości", nakręconym w 2000. roku.

9. sierpnia 2007. roku radio "Atlanta" podało, iż Monica spodziewa się drugiego dziecka - jest w piątym miesiącu ciąży ze swoim wieloletnim przyjacielem, Rodney'em "Rockiem" Hillem.

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło