Muchy to polska grupa muzyczna, założona w Poznaniu w 2004 roku przez Michała Wiraszko, Piotra Maciejewskiego i Szymona Waliszewskiego, na początku 2008 do głównego składu dołączył Tomasz Skórka. Zespół został obwołany odkryciem roku 2006 przez miesięcznik Machina i Program 3 Polskiego Radia. Pierwszy singiel zespołu pt. Miasto doznań dotarł w maju 2007 do 7. miejsca, na prowadzonej przez Marka Niedźwieckiego Liście Przebojów Polskiego Radia 3. W 2007 roku zespół wydał długo oczekiwaną debiutancką płytę Terroromans na której znajduje się część piosenek z wcześniej wydanych demek oraz całkiem nowe utwory jak Fototapeta, Górny taras czy też tytułowy Terroromans. W 2007 roku zespół wystąpił jako support przed koncertem grupy Editors w Warszawie. 4.07.2008 otworzyli występem na głównej scenie festiwal Heineken Open'er Festival w Gdyni. Tak jak rok wcześniej, zagrali przed zespołem Editors.

Dnia 08.03.2010 roku ukazała się w postaci materialnej płyta Notoryczni debiutanci, którą promował singiel Przesilenie. Albumu można było parę dni przed jego wydaniem posłuchać na oficjalnej stronie zespołu oraz ich stronie myspace.

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło