NAIV to zespół przyjaciół z Warszawy. Gra muzykę szczerą, zaangażowaną i pełną energii. Jego twórczość krąży blisko orbity punkrocka, ale liryka zdecydowanie od niej odbiega.

Do dnia dzisiejszego zespół zagrał ponad 100 koncertów. Występował na festiwalach Skarfest 2005, Jarocin 2006 i Hunterfest 2006, został zaproszony na koncert w Muzeum Powstania Warszawskiego z okazji 61 rocznicy powstania. Grał w dużych klubach jak stołeczna Stodoła, czy trójmiejskie Ucho i w mniejszych salach w całej Polsce. Miał okazje zagrać z takimi zespołami jak Armia, Hey, KSU, happysad, Lao Che, Indios Bravos, Pustki czy Fun Lovin Criminals. Koncerty NAIV były kilkakrontie transmitowane przez Polskie Radio Bis (m.in. Pobierowo, Warszawa, Radom).

NAIV był pomysłodawcą i organizatorem akcji "Rock po 89". Była to inicjatywa młodych zespołów rockowych, które nie miały jeszcze na swoim koncie wydanej oficjalnej płyty, a chciały dotrzeć ze swoją muzyką, do szerszego grona odbiorców. Na potrzeby akcji przygotowana została "składanka" z nagraniami tych zespołów. Projekt "Rock po 89" swoją premierę miał 13.09.2003 podczas koncertu "Punk Rock Later" w Warszawie. NA PRL zostało rozdanych ponad 300 darmowych egzemplarzy płyty "Rock po 89" oraz ponad 3000 ulotek promocyjnych. Od tamtego czasu płyty rozdawane były na różnych koncertach i podobnych imprezach w Warszawie i okolicach. W sumie, w ramach tej akcji rozdanych zostało blisko 1000 płyt i parę tysięcy ulotek. Na składance znalazły się piosenki zespołów: happysad, Stan Miłości i Zaufania, NAIV, Cowder i Mir. Dzięki tej akcji zespół happysad został zauważony przez wytórnię S.P. Records i nagrał swój debiutancki album "wszystko jedno".

NAIV jako jeden z kilkuset zespołów brał udział w konkursie "Bislista" organizowanym przez BIS Polskie Radio. Nagrodą było wydanie debiutanckiej płyty zespołu, który zebrał największą ilość smsów wysyłanych przez słuchaczy. W czerwcu 2005 r. pierwszym laureatem został NAIV, a jego płyta ukazała się na rynku w maju 2006.

W roku 2005 MTV wybrało zespół jako propozycję z Polski do konkursu dla młodych europejskich muzyków - MTV Warning. W roku 2006 Polskie Radio Bis nominowało NAIV do nagrody przyznawanej przez dziennikarzy tej stacji - BISER2006 w kategorii "Błysk Roku".

Debiutancka płyta jest zatytułowana po prostu "NAIV" zawiera 13 utworów bliższych zwykłym, bezpretensjonalnym piosenkom niż zaangażowanym protestsongom. Muzycznie mamy tu i gitarowy brud, i punkową energię (Warszawa płonie), i delikatne dźwięki rodem z karaibskiej plaży (Na bielutkim piasku). Płyta zrealizowana przez Filipa Różańskiego (na co dzień muzyka Lao Che i producenta płyty "Powstanie Warszawskie") nagrywana na analogowym sprzęcie studia OBUH doskonale oddaje zadziorność i surowość muzyki zespołu.

W skład zespołu NAIV wchodzą:

Piotrek Giera - git.
Wojtek Gniewosz - git, głos.
Andrzej Kasprzak - bas.
Karol Strzemieczny - bas.
Szymon Pulcyn - perk

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło