Natalia Oreiro - teksty piosenek
Natalia Marisa Oreiro urodziła się 19.05.1977r. w Montevideo w Urugwaju. W wieku 8 lat zaczeła pobierać lekcje aktorstwa.W wieku 16 lat przeniosła się do Argentyny. Pracę w telewizji zaczeła od występów z brazylijskim piosenkarzem i tańcerzem XUXA, a także od reklam. 05.03.1989r. gdy miała 11 lat wystąpiła w swojej pierwszej reklamie. Ponadto wystąpiła w ponad 30 reklamach m.in Coca-Cola, Pepsi, Johnson & Johnson. Pierwszy serial z jej udziałem to Inconquistable corazón gdzie dostała 'małą rolę'. Po czym bardzo szybko dostała główną rolę w serialu Ricos y Famosos.

Po uzyskaniu dwóch tytułów: 'rewelacji roku' i 'gwiazdy roku' Natalia zdecydowała się nakręcić swój pierwszy pełnometrażowy film pt. 'Un Argentyno en New York' ('Argentyńczyk w Nowym Jorku'), który zdobył niemal taką sławe jak w Polsce Titanic. Właśnie podczas kręcenia tego filmu odkryto wokalny talent Natalii. Bardzo dobra opinia krytyków także sukces filmu zachęciły Natalię do spełnienia swojego największego marzenia - nagrania płyty - Płyta nosi tytuł 'Natalia Oreiro'

Ta właśnie płyta została wykorzystana do produkcji serialu 'Muneca Brava' ('Zbuntowany Anioł'). Ten serial przyniósł Natalii ogromną sławę na całym świecie. Był wyemitowany w ponad 30 krajach. Piosenka, która pojawiała się przed każdym z odcinków (a było ich 270) to 'Cambio dolor' ('Zamienię ból').

Druga płyta, którą wydała Natalia nosi tytuł 'Tu Veneno' (Twoja trucizna). A trzecia to 'Turmalina'

Podobnie jak w 'Zbuntowanym aniele' Natalia nagrała utwór przewodni do telenoweli 'Kachorra' który nosi tytuł 'Cuesta arriba, cuesta abajo'. Oraz zagrała w tym serialu główną rolę wraz z Pablem Rago. Serial miał 150 odcinków. W 2002r. Naty wydała trzeci w jej dorobku album pt. 'Turmalina' i odbyła wielką trase koncertową TOURMALINA. Odwiedziła wtedy również POLSKE! (To była już druga wizyta tej artystki w Polsce. Pierwsza miała miejsce w zimie 2001r.)

Natalia ma również nakoncie drugi już pełnometrażowy film... 'Cleopatra' została wyprodukowana w 2003r. Niestety jak dotąd nie mogliśmy zobaczyć tego filmu w Polsce

2004r. był rokiem pracy na planie nowej telenoweli 'El Deseo'(Pożądanie). Ta telenowela miała tylko 68 odcinków i niestety nie cieszyła się zbytnią popularnością w Argentynie.

Rok 2005 był bardzo pracowitym rokiem w życiu Natalii. Na początku roku zagrała w jednym odcinku 'Botines'. Był to odcinek 5 pt.'Bailarina en rosa y verde' (Tancerka w różu i zieleni) gdzie zagrała złodziejke cennych dzieł sztuki. Następnym ważnym krokiem był wyjazd do Rosji by zagrać w 16-odcinkowym serialu pt.'W rytmie Tanga'. W Rosji spędziła swoje 28 urodziny. 'Sos mi vida' (Jesteś moim życiem) to tytuł nowego serialu Natalia gdzie u jej boku gra Facundo Arana (Zbuntowany Anioł). Zdjęcia do serialu rozpoczeły się 2005r. Już od pierwszych odcinków serial bił rekordy popularności w Argentynie. Co sprawiło iż powstanie więcej odcinków niż planowano na początku.
User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło