Natasza Urbańska, ps. Natasza (ur. 17 sierpnia 1977) – polska aktorka telewizyjna i teatralno-musicalowa, piosenkarka i tancerka. Związana z Teatrem Buffo. Prezenterka telewizyjna TVP 1.

Natasza Urbańska przez wiele lat trenowała gimnastykę artystyczną. Jako dziecko zapisała się na zajęcia prowadzone w klubie Legia Warszawa. Przez około 10 lat odnosiła takie sukcesy jak wielokrotne mistrzostwo Warszawy. Jej trenerką była Irina Lortkipanidze. W 1991 roku przyszła na casting do musicalu Metro w teatrze Studio Buffo, gdzie miała kibicować występującej koleżance, ale jednak sama też stanęła w szranki z innymi uczestnikami castingu. Przeszła wszystkie etapy, lecz okazało się, że jest za młoda na występy w teatrze. Po dwóch latach pojawiła się na kolejnych kwalifikacjach i została przyjęta do zespołu jako tancerka. Z czasem Natasza postanowiła podszkolić swój głos biorąc lekcje śpiewu u najlepszych nauczycieli. Kiedy aktorka (Katarzyna Groniec) zachorowała i nie mogła wystąpić w musicalu Metro, Urbańska spróbowała swoich sił, zastępując koleżankę. Z czasem dostała główną rolę w musicalu duetu Józefowicz-Stokłosa, gdzie gra na zmianę z Zofią Nowakowską i Natalią Srokocz. Zaczęła nie tylko tańczyć, ale i śpiewać. Nadal grała we wszystkich spektaklach, gdzie prezentowała umiejętności taneczne i wokalne. Z czasem zaczęła dostawać coraz więcej solówek i ról, stając się jedną z głównych aktorek tego teatru.

Odkąd Natasza Urbańska została jedną z asystentek reżysera Janusza Józefowicza wspólnie przygotowali wiele produkcji teatralno-telewizyjnych w Polsce i na świecie, m.in. musicale w Teatrze Muzycznym Roma - Piotruś Pan oraz w Studio Buffo - Romeo i Julia, Panna Tutli Putli, Karuzela marzeń. Nadal gra główną rolę Anki w musicalu Metro. Od sierpnia 2007 występowała w telewizyjnych cyklicznych programach taneczno-muzycznych Przebojowa noc i Złota sobota w TVP1, gdzie wystąpiła w duetach m.in. z Michaelem Yorkiem ("Money, money, money..."), Paulem Anką ("Put Your Head On My Shoulder") i Drupim ("Piccola e fragile"), a jako solistka zaprezentowała wiele przebojów w nowych aranżacjach, np. w utworze "Jest taki samotny dom" wystąpiła w duecie z Krzysztofem Cugowskim, a w utworze "Bamboleo" z Robertem Moskwą. Jako gość specjalny występuje w programie Jaka to melodia?, gdzie wykonuje covery piosenek z całego świata.

W plebiscycie Wiktory 2007 nominowana była do statuetki Wiktora Publiczności oraz Artysty Roku. W tym samym roku zwyciężyła w konkursie Viva! Najpiękniejsi, a w 2008 roku uznano ją za jedną z 50 najbardziej wpływowych kobiet polskiego showbiznesu[2]. W czerwcu 2008 roku nagrała teledysk do piosenki "Już nie zapomnisz mnie". Była również twarzą reklamową stacji Canal+ i marki Pantene. Wielokrotnie pojawiała się na okładkach takich magazynów jak Viva!, Pani, Twój Styl, Gala czy Sukces. W 2008 roku magazyn Viva! opublikował jej akty w 7. miesiącu ciąży.

1 września 2008 roku do sklepów trafił album Balkaniki Balkan Koncept z gościnnym udziałem polskich wokalistek, m.in. Nataszy Urbańskiej, która na płycie zaśpiewała dwie piosenki. W 2009 roku wydała pierwszą płytę Hity Buffo vol. 1 - Natasza Urbańska, na której prezentuje covery przebojów polskich i zagranicznych. Płytę promuje spektakl Hity Buffo w teatrze Studio Buffo, gdzie artystka wykonuje te oraz inne piosenki.

Jej menedżerem jest Wiktor Kubiak, który dawniej kierował karierą Edyty Górniak i Anity Lipnickiej

16 sierpnia 2008 r. wyszła za mąż za Janusza Józefowicza. 13 grudnia 2008 urodziła córeczkę Kalinę. Wraz z mężem i córką zamieszkała w dworku "Emilin" w Jajkowicach.

Dyskografia:
2009: Hity Buffo vol. 1 - Natasza Urbańska
2008: Balkanika - Balkan Koncept - współudział

Single:
2009: "Mała
2008: "Już nie zapomnisz mnie"
2008: "Blow over"
2007: "I Like It Loud"

Teledyski:
"Już nie zapomnisz mnie"
"I Like It Loud"

Filmografia:
2011: 1920.Bitwa Warszawska
2005-2007: Fala zbrodni – Silene Arbekajte-Nawrocka
1997: Sztos – dziewczyna do towarzystwa

Jesienią 2009 roku brała udział w 10 edycji Tańca z gwiazdami. Razem z Janem Klimenfem dotarła do finału. Od jesieni 2011 roku prowadzi 13 edycję show wraz z Piotrem Gąsowskim.User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło