Nicki Minaj - teksty piosenek
Nicki Minaj (właściwie Onika Maraj) jest amerykańską raperką i piosenkarką.

Nicki Minaj urodziła się 8 grudnia 1982 i dorastała w Queens w Nowym Jorku. Jest ona afrykańsko-trydynańsko-bawarsko-brytyjsko i indo-rosyjsko-szwedzko-azjatyckiego pochodzenia. Ukończyła LaGuardia High School na Manhattanie gdzie uczyła się śpiewu i aktorstwa.

Minaj została odkryta na MySpace przez CEO Dirty Money Fendi, który zakontraktował ją do wytwórni Dirty Money. Po pojawieniu się na 'The Carter Edition of Young Money's The Come Up DVD series', z Minaj skontaktował się Lil Wayne. Ta dwójka współpracowała nad kilkoma kawałkami na mixtape. W kwietniu 2007 wypuściła swój pierwszy mixtape 'Playtime Is Over' gdzie pozowała jako Barbie na okładce. Lil Wayne pojawia się tam w kawałku "Can't Stop, Won't Stop".

W 2008 roku Minaj wydała następny mixtape 'Sucka Free'. W lipcu pojawiła się także w magazynie XXL dając małe spojrzenie na jej życie w tym punkcie czasu. Później w tym samym roku Nicki wygrała nagrodę dla najlepszej żeńskiej artystki roku na Underground Music Awards.

Nicki Minaj wydała 'Beam Me Up Scotty', następny mixtape, w 2009 roku. Otrzymał on pozytywny odzew od zarówno BET i MTV.

W sierpniu 2009 roku Nicki Minaj podpisała kontrakt z Young Money Entertainment wraz z dystrybucją Universal Motown gdzie wyda swój debiutancki albumw 2010 roku. 22 grudnia wyda tam także album nagrany przez nią razem z resztą "młodszej" części Young Money Entertainment jako skład Young Money o nazwie 'Young Money'.

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło