Nico Vega to amerykański zespół rockowy założony w 2005 roku w Los Angeles, Kalifornia. Są oni często porównywani do The White Stripes, ponieważ nie posiadają gitarzysty basowego. Popularność zdobyli występując w show: Last Call with Carson Daly, gdzie wykonali 3 swoje piosenki. Nagranie z tego wystąpienia można było znaleźć na youtube, gdzie zostało obejrzane tysiące razy, zaś wideo z akustycznym wykonaniem "Wooden Dolls" zostało obejrzane 100,000 razy.
Nico Vega wydał w swej karierze kilka niezależnych EPek i nagrań by rozpowszechnić swą muzykę. Ich ciężka praca zaczęła dawać rezultaty, gdy zostali zauważeni przez rockowego managera Doc'a McGhee z McGhee Entertainment. Ich najnowszy album "Nico Vega" został nagrany przy współpracy z Myspace Records (Linda Perry, Tim Edgar, Tchad Blake).
Zespół znany jest ze swych dynamicznych koncertów prowadzonych przez wokalistkę Aję Volkman. Jej styl był wielokrotnie porównywany do Janis Joplin. Obecnie Nico Vega jest w trasie z Gavin'em Rossdale'm.

Aja Volkman zaczęła pisać teksty w szkole średniej w Eugene, Oregon. Później przeprowadziła się do Los Angeles z nadzieją, że uda jej się założyć zespół. Stało się to w 2005 roku kiedy to po wieczornym show Mike Pena zaprosił ją do występowania razem z nim i jego przyjacielem Rich'em Koehler'em. Swój zespół nazwali Nico Vega.
W 2007 roku rozpoczęli poszukiwania nowego perkusisty. Dziewczyna Dan'a Epand'a była wielką fanką zespołu, więc przyprowadziła ukochanego na przesłuchanie i został on nowym perkusistą.

DYSKOGRAFIA
"Nico Vega" CD (3 luty 2009)
"Chooseyourwordspoorly" EP (3 kwiecień 2006)
"Cocaine Cooked the Brain" EP (21 sierpień 2007)
"No Child Left Behind" EP (2 październik 2007)

SKŁAD ZESPOŁU
Aja Volkman - wokalistka
Rich Koehler - gitarzysta
Dan Epand - perkusista
Mike Pena - perkusista (2005-2007)

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło