http://www.myspace.com/zespolniebonie
http://www.niebonie.pl/

Polski zespół rockowy założony w 1999 roku w Zduńskiej Woli (woj. łódzkie)
Pomysł na zespół zrodził się już siedem lat wcześniej. Pierwsze nazwy, bandu to m.in. Wab Milion Bab czy Krępa Mina Glępa.
W październiku 2001 r. grupa NieBoNie trafiła do wytwórni Universal Music Polska i podpisała kontrakt na wydanie debiutanckiej płyty zatytułowanej po prostu „NIEBONIE”.
W styczniu 2002 r. w Izabelin Studio został nagrany materiał, na który złożyło się trzynaście kompozycji spiętych dwoma bliźniaczymi muzycznie utworami – „Tyle Radości w Nas", rozpoczynający płytę i „Tyle Podłości w Nas", stanowiący zaprzeczenie happy endu. Na liście utworów znaleźć można zarówno szybko wpadające w ucho rock’n’rollowe piosenki: „Umierało Lato” czy "Luz a’la Lata Sześćdziesiąte" jak również kompozycje o głębokiej problematyce społecznej: „Panie Prezydencie, Panie Kardynale" - o bezsensie służby wojskowej, „Papierosy, Wóda, Sex" - historia dobrze zapowiadającego się młodzieńca, którego niszczy nałóg alkoholowy, „Sfjetłana" - o miłości podszytej litością, wynikłą z różnic kulturowych, czy „Droga" - historia przydrożnej prostytutki.

Po premierze płyty NieBoNie można było zobaczyć i usłyszeć w większości dużych miast w Polsce jak również w mniejszych miejscowościach i kameralnych klubach.
Prace nad drugim studyjnym krążkiem pt.: „Niebezpieczny zespół”, muzycy rozpoczęli w Lany Poniedziałek 2004 roku w łódzkim Track Studio. W tym czasie utwory NieBoNie z debiutanckiej płyty, trafiły na ścieżkę dźwiękową polskiej komedii kryminalnej „Lawstorant" w reżyserii Mikołaja Haremskiego.
Rok 2005, przynosi znaczące zmiany w składzie zespołu. Z grą w NieBoNie żegnają się Przemek „Ryba” Rybak – klawisze, Robert „Sitar” Sitarek – gitara oraz Marcin „Czarodziej” Płatek – perkusja. Zespół zawiesza działalność. Powraca dwa lata później. Za bębnami siada Leszek „Less” Hadryś a gitarę rytmiczną bierze Woody, dotychczas tylko wokalista zespołu. Poza tym grę w zespole kontynuują Romek „Ramon” Kolebacz – bas oraz Darek „Młody” Wawrzyniak – gitara.
Drugi album „Niebezpieczny zespół" został wydany w marcu 2007 roku. Znalazło się na nim, podobnie jak na pierwszej płycie, trzynaście kompozycji. Single promujące krążek to „Wab milion bab” oraz Daję Ci Miłość”. Zespół podczas promocji albumu odwiedził kilkadziesiąt miast w całej Polsce.
Obecnie zespół przygotowuje się do nagrania kolejnej płyty.

Włodek "Woody" Hechłacz, lider NieBoNie: - Zespół był wiele razy na zakręcie, ale jestem pewien, że nastąpił moment żebyśmy mogli działać dalej. Jesteśmy na tyle zdeterminowani żeby w niedalekiej przyszłości zrobić coś wspaniałego i jestem wewnętrznie przekonany, że wciąż będziemy grać muzykę, którą naprawdę czujemy.


www.niebonie.pl

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło