NOFF powstał w maju 2005 roku. Zespół założyli Adam Kruk, Aleksander Burłatenko i Jakub Skut (wszyscy trzej współtworzyli poprzedni projekt muzyczny). Niedługo potem dołączył Michał Zerka i Szymon Myśliński. Brzmienie zespołu, jak sami muzycy określają, jest wypadkową ich gustów, ulubionych dźwięków i motywów muzycznych. Na pozór nieefektywna demokracja w tym zespole okazuje się trafnym kompromisem. Wszyscy określają styl i biorą udział w tworzeniu nowych kompozycji. Oczywiście pewnych tendencji nie da się nie dostrzec - np. dużą rolę gitar, często razem atakujących riffami, które wcale nie zamierzają oddawać pola mocnemu wokalowi. Kierunek, w którym NOFF podąża, określa nieustanny proces negocjacji wartości muzycznych każdego członka zespołu z innymi. Świadomość tego pozwala jednak unikać napięć i nieporozumień.

Pierwszym punktem zwrotnym w karierze NOFF była wygrana "Muzycznej Bitwy 2006" organizowanej przez Polskie Radio Wrocław. Sukces w wieloetapowym festiwalu nałożył się z innym wydarzeniem, jakim była zmiana basisty. Nowym basistą został Dominik Szczepański. Najmłodszy muzyk szybko zaadoptował się w kapeli i niemal z marszu zagrał kolejne koncerty.

W sierpniu 2008 nowym wokalistą został Konrad Piekarski.

Aktualny skład NOFF:
Konrad Piekarski (wokal),
Aleksander Burłatenko (gitara),
Adam Kruk (perkusja),
Jakub Skut (gitara),
Dominik Szczepański (bas),
Piotr Krakus (manager).

Osiągnięcia zespołu:
I miejsce - "Muzyczna Bitwa" Polskiego Radia Wrocław (2006)
I miejsce - Przegląd Kapel Rockowych w Rudzie Śląskiej (2006)
Półfinalista DEBIUTY OPOLE (2007)
Finalista Student ROKK Festival (2007)
Wyróżnienie - III Wrocławski Festiwal Form Muzycznych (2005)
Finalista radiowej BIS-Listy Polskiego Radia BIS (2007)


Z jajem:
Zainteresowania zespołu to:
Lalki Barbie (przebieranie w ciuszki Kena), prowadzenie zeszytu "Złotych Myśli", rejestrowanie audio-video zachowań parlamentarzystów polskich, zbieranie kuponów z płatków śniadaniowych w celu wygenerowania 5% rabatu na nowe opakowanie w Tesco z sąsiedniego województwa, gdzie wciaż promocja trwa. Poza tym zespól nie robi nic wartościowego, a o tematach rozmów i formach zabawy we własnym gronie aż wstyd i strach wspominać. :)

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło