Normalsi - teksty piosenek
Normalsi to polska grupa muzyczna grająca rocka na pograniczu post grunge'u. Powstała w Łodzi w 1999 roku. W początkowej fazie istnienia zespołu, Normalsi zajmowali country-rockiem (Chypis i Adam należeli wcześniej do grupy Colorado Band, ale szybko zeszli z tej ścieżki) i bluesem. Momentem dla nich przełomowym było dołączenie w 2000 roku basisty - Marcina Rittera. Ich brzmienie stało się mocniejsze, bardziej surowe i brudne. Wkrótce zespół stał się fenomenem łódzkiego muzycznego podziemia. Pomimo licznych propozycji różnorakich komercyjnych wytwórni płytowych, Normalsi zdecydowali, że pozostaną wierni korzeniom, i będą wydawać swoją muzykę we własnym zakresie. Pod szyldem fundacji "Dom Muzyki", którą powołali sami członkowie grupy, by promować młode zespoły, wydali oni trzy płyty studyjne: Soliloquium (2005), Dekalog, czyli piekło muzykantów (2006) oraz Pokój z widokiem na wojnę (2009).
Do ważnych wydarzeń w historii grupy zaliczyć trzeba trasy koncertowe z zespołem Coma, w 2007 i 2008 roku oraz opuszczenie zespołu przez Adama Marszałkowskiego w 2008 roku. Jego miejsce zajął Krzysztof Szewczyk.

Obecny skład, który zapewne utrzyma się na długo:
Piotr 'Chypis' Pachulski - wokal, gitara elektryczna
Marcin 'Rittus' Ritter - gitara basowa
Mirek 'Koniu' Mazurczyk - gitara elektryczna
Krzysztof Szewczyk - perkusja

http://www.normalsi.pl/


User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

rss

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło