Nouvelle Vague - teksty piosenek
Nouvelle Vague to francuski kolektyw muzyczny, który w roku 2003 założyli doświadczeni producenci i aranżerzy - Marc Collin i Olivier Libaux.
Formacja nazwą nawiązuje do zjawiska nowej fali we francuskiej kinematografii w latach 60. Natomiast jej twórczość to covery punkowych i nowofalowych utworów z początków lat 80. zaaranżowane w stylu bossa-novy.

Pierwszy album Nouvelle Vague (2004), zatytułowany nazwą kolektywu, zawierał nowe wersje klasycznych utworów z nurtu New Wave, z repertuaru takich zespołów jak Joy Division, Dead Kennedys, The Clash i Depeche Mode. Wszystkie utwory utrzymane były w klimacie łagodnej bossa-novy z kobiecym wokalem.

Kolejny album, zatytułowany "Bande à Part" (2006), przyniósł następne covery, między innymi "Ever Fallen in Love?" Buzzcocks, "Blue Monday" New Order, "The Killing Moon" Echo and the Bunnymen i "Heart of Glass" Blondie. Piosenki znalazły uznanie wśród specjalistów od reklamy i kilka z nich zostało wykorzystanych w kampaniach w Wielkiej Brytanii i USA. W nagraniach albumu "Bande à Part" Nouvelle Vague wsparły wokalistki, między innymi Mélanie Pain, Marina Celeste i Phoebe Killdeer.

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

rss

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło