Istnieje kilka zespołów o nazwie Ocean:

1) Ocean (PL) - polski zespół rockowy, który powstał w 2001 roku we Wrocławiu. Muzyka zespołu jest bardzo eklektyczna, pełna kontrastujących ze sobą klimatów muzycznych od prostych rockowych riffów, przez quasi-jazzowe tematy gitarowe aż po ścianę gitarowego zgiełku, jednak zawsze bardzo rokendrolowa, „kopiąca” i przesiąknięta koncertowym drive’m. Zespół ma na koncie 3 doskonale przyjęte płyty i setki koncertów w całej Polsce.

W październiku 2009 zespół wydał czwartą płytę pt „Cztery”, która została nagrana w studio S4 Polskiego Radia. Przy nagraniu tego albumu zespół wspomagał jeden z najlepszych realizatorów w Polsce Leszek Kamiński. Płyta promowana jest przez sigiel „Czas by krzyczeć”, który stał się jednym z największych rockowych hitów minionego roku, a co za tym idzie na kilka miesięcy zagościł na playlistach rodzimych rozgłośni radiowych oraz dotarł na sam szczyt list przebojów zarówno rockowych stacji, takich jak lista NRD Eski Rock, jak również rozgłośni zdecydowanie bardziej mainstreamowych, jak na przykład lista hitów Radia WaWa. Zaraz po premierze płyty, zespół ruszył specjalnie przygotowanym autokarem w olbrzymią trasę koncertową w ramach Eska Rock Tour 2009. Wraz z zespołem Lipali, Ocean zagrał 15 koncertów w największych miastach w Polsce a trasa okazała się miedialnym i frekwencyjnym sukcesem.

Skład zespołu:
Maciej Wasio - wokal
Michał Grymuza - gitara
Piotr „Quentin” Wojtanowski - gitara basowa
Bolek Wilczek - perkusja

2) OCEAN francuski kwartet powstały w 1974 roku Założony przez gitarzystę / klawiszowca Georgea Bodossiana. Ich pierwszy album, God's Clown został wydany w 1976 roku przez znaną francuską wytwórnię Barclay. Wszytkie piosenki śpiewane były w języku angielskim, łączyli w sobie dokonania Led Zeppelin, King Crimson i innych zespołów z kręgu progressive.

wydali cztery albumy, ostatni "Ocean" w 1981 za własne pięniądze.

skład zespołu :

Robert Belmonte - wokal
Georges Bodossian - gitara
Noel Alberola - gitara basowa
Bernard Eloy - perkusja

3) Ocean z Portland, USA, grający sludge/doom metal. (http://www.oceanofdoom.com/ i http://www.myspace.com/ocean);

4) Ocean, piosenkarz pop. (http://www.OceanMusic.com);

5) Czeski Oceán grający muzykę synth-pop, popularny w latach 80. XX wieku;

6) Jazzowy projekt działający w latach 90. XX wieku, wydali płytę Au Pied, La Mer! w 1998 roku;

7) Szwajcarska folk-rockowa formacja związana z Henrim Huberem. Działała na przestrzeni lat 70. i 80. XX wieku;

8) Kanadyjska grupa gospel-rockowa, która w latach 70. XX wieku wydała prłyty: Put Your Hand in the Hand oraz Give Tomorrow’s Children One More Chance;


9) Istnieje także Berliński zespół The Ocean."Ocean to ewenement w polskiej muzyce. Chłopaki nie są medialni, a powoli, lecz systematycznie zdobywają kolejne rzesze fanów w całej Polsce. Nie są muzykami z zawodu, a ich twórczość jest o wiele ambitniejsza od "wykształconych" artystów. Ich trzeci album jest chyba najbardziej dojrzałym. Słyszy się w nim surowość poprzednich nagrań, ale piosenki są o wiele dynamiczniejsze, jak to powiedział Maciek "pełne koncertowego drive'u", aczkolwiek nie brakuje tu i pięknej ballady w postaci "To wszystko czego chcesz" - cukierkowej, ale bardzo pasującej do całej płyty. Nie brakuje też poszukiwań w nieco innych nurtach muzycznych i eksperymentów w postaci "Pustej rzeki" i "Kolędy". W grudniu byłem na koncercie Oceanu w Szczecinie i muzycznie na płytach Oceanu słychać moc koncertów, albumy nie są dopieszczane i poprawiane milion razy i to słychać. Teksty są ciekawe, a niebanalne. Wielu pseudorockowych poetów mogłoby pokłony oddawać. Gdybym mógł, to dałbym 5+, jak dla mnie najlepszy album wrocławskiego bandu. Serdecznie polecam i życzę chłopakom dalszego rozwoju, oby na polskim rynku muzycznym pojawiło się więcej takich produkcji. "

Marek Majsakowski

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło