(1998-2011)

Zespół Oceansize pochodzi z Manchesteru i od 1998 roku tworzy muzykę wymykającą się próbom jednoznacznego zaszufladkowania i sklasyfikowania. Na oficjalnej stronie zespół wśród swoich inspiracji wymienia m.in: Pink Floyd, Black Sabbath, Can, Jane's Addiction, Swervedriver, The Beach Boys, Gong.

Debiutancki album został wydany w 2003 r. przez wytwórnię Beggar's Banquet i zatytułowany był Effloresce. Płyta została nagrana w składzie Mike Vennart (vocal/gitara), Steve Durose (gitara/vocal), Gambler (gitara), Jon Ellis (bass) oraz Mark Heron (perkusja). Płyta od początku określiła charakterystyczne brzmienie utrzymane w klimatach post-rock/experimental. W 2005 roku Oceansize zachwycił słuchaczy bardzo świeżo brzmiącym, zwariowanym albumem Everyone Into Position. Ostatni album zespołu nosi tytuł Frames. To płyta spokojniejsza, bardziej przestrzenna i dojrzalsza od swojej poprzedniczki. Trochę mniej tu gitarowych szaleństw, więcej natomiast eksperymentów z budowaniem nastroju. Oceansize zabiera nas też od czasu do czasu na spotkanie z elektroniką. Frames to taka "jesienna" płyta, chociaż muzycy z Manchesteru nie zatopili się w melancholii całkowicie. Od czasu do czasu serwują nam pełne energii gitarowe partie.

Albumem Frames, Oceansize potwierdzają, że są zespołem ciekawym, wartym tego, żeby poświęcić mu uwagę. Nie są może wielkimi muzycznymi odkrywcami, ale potrafią, czerpiąc z bardzo dużej ilości źródeł, stworzyć charakterystyczny styl. To piątka muzyków cały czas poszukujących i eksperymentujących - jak na razie nie grożą im chyba problemy związane z "pożeraniem własnego ogona.

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło