ODN zaliczany jest do ścisłej czołówki zespołów folkowych w Polsce. Zespół w swojej muzyce łączy folklor podlaski, kaszubski, podhalański i irlandzki z elementami muzyki klasycznej oraz ekspresją ostrego rocka. Największym atutem zespołu są koncerty, grane niezwykle dynamicznie, z niespotykanym temperamentem.
Na początku zespół stanowił duet tworzony przez Iwonę Kobylińską i Jurka Kobylińskiego. W 1989 r. oboje nagrali w siedleckim klubie studenckim kasetę "Niewielka Droga" z muzyką autorską Jurka do słów współczesnych poetów, czyli poetów "dni naszych", stąd nazwa zespołu.
W 1990 r. nagrali kasetę "Psalmy" do słów Tadeusza Nowaka, a dwa lata później - kasetę "Loveland". Ten okres twórczości zespół nazywa "poetyckim". Zamyka go płyta "Anioł Miasta" wydana w 1995 r. Rok 1996 przyniósł fascynacje brzmieniem "folkowo-szantowym". Powstał album "Mleczne Oceany", początkowo przeznaczony dla dzieci, ale jak się potem okazało chętnie słuchali go również dorośli.
W 1998 r. zespół nagrał płytę "Folk&Roll", która zapowiadała kolejny przełom w twórczości zespołu, łączyła w sobie wiele różnych gatunków muzycznych. Jednak rodzące się przez lata muzyczne oblicze zespołu objawiło się w całości w roku 2000, kiedy zespół wydał album "Odkrycia", zawierający niemal same przeboje, z których nie sposób nie wspomnieć choćby o "Płyń stary!", "Piggy", "Kochaj i szalej", czy "Bacha".
Orkiestra zdobyła trzykrotnie Grand Prix na imprezie o randze międzynarodowej - Warszawskim Festiwalu Szantowym.

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło