Grupa Outlandish powstała w Danii w 1997 roku. Członkowie zespołu wychowali się w wielokulturowym przedmieściu Kopenhagi, ale ich korzenie sięgają trzech kontynentów: Isam Bachiri pochodzi z Maroka, Waqas Qadri z Pakistanu, a Lenny Martinez z Hondurasu.
Początkowo grali razem w piłkę, następnie zainteresowali się hip-hopem i break dance'em. W efekcie, pod koniec lat 90., powstał zespół Outlandish. Debiutancki album grupy, zatytułowany "Outland's Official", ukazał się w roku 2000 i cieszył się Danii ogromną popularnością. Grupa zdobyła uznanie krytyków, nominacje do duńskiego odpowiednika Grammy w sześciu kategoriach oraz nagrodę dla najlepszego zespołu hip-hopowego.
W roku 2003 premierę miał drugi album zespołu "Bread & Barrels Of Water", który okazał się jeszcze większym sukcesem niż debiut. Na płycie znalazł się między innymi singiel "Aicha" (wcześniej spopularyzowany przez algierskiego wokalistę Cheba Khaleda), który cieszył się uznaniem nie tylko w Danii ale także w Niemczech, Stanach Zjednoczonych i w wielu państwach Azji.

Trzeci LP Outlandish, zatytułowany "Closer than Veins", ukazał się w roku 2005.User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło