Paloma Faith (wł. Paloma Faith Blomfield) to brytyjska piosenkarka i aktorka. Urodziła się w Hackney w Londynie. Paloma jest pół-Hiszpanką i pół-Brytyjką. Śpiewała z Basement Jaxx, udzielała się w jednej z produkcji Heatha Ledgera. Teraz stawia na debiut fonograficzny.

Wydała swój debiutancki album, zatytułowany "Do You Want the Truth or Something Beautiful?", z którego pochodzą takie single, jak: "Stone Cold Sober" (który był użyty w reklamie tuszu do rzęs), "New York", "Do You Want the Truth or Something Beautiful?" czy "Upside Down".

Pracując jako asystentka magika była na scenie przecinana w pół, tańczyła w burlesce, studiowała wiedzę teatralną, występowała jako aktorka, uwielbia malować - to tylko kilka z jej talentów. Niesamowicie uwodzący wokal, olśniewająca, charakterystyczna uroda - a do tego wszystko nosi znamiona klimatu Londynu z lat 50. ubiegłego wieku. Wystarczy zwrócić uwagę na jej sposób wypowiedzi, ubierania się albo jej występy na żywo (którymi na głowę bije inne wokalistki retro), aby z miejsca zauważyć, że mamy do czynienia z prawdziwą osobowością.

Paloma wystąpiła także w Polsce i pojawiła się w programie Dzień Dobry TVN.

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło