Paramore - teksty piosenek
Paramore to rockowa formacja ze Stanów Zjednoczonych. W skład zespołu wchodzą Hayley Williams, Jeremy Davis, Taylor York oraz Zac i Josh Farro.
Wszystko zaczęło się w 2004 roku, kiedy wokalistka Hayley Williams przyjechała do miasta Franklin i poznała tam braci Farro. W tym samym czasie Williams wraz z czwartym członkiem zespołu - Jeremim Davisem - grała w zespole Factory.
Początek zespołu Paramore to rok 2004. Od tej pory grupa miała okazję występować na kilku festiwalach. Po otrzymaniu nagrań demo, na jeden z takich występów przyjechał szef wytwórni Fueled by Ramen - John Janick. Zachwycony nową formacją, zaproponował im kontrakt, który Paramore podpisali w kwietniu 2005 roku.
Ich pierwszy występ odbył się w kościele (wszyscy członkowie są chrześcijanami i mają w zwyczajów modlić się wspólnie przez wyjściem na scenę). Ich pierwszy wspólny utwór nosił nazwę „Conspiracy”. Nazwa „paramore” nie oznacza niczego konkretnego – może kojarzyć się z „paramour” (ang. „kochanek”); było to panieńskie nazwisko matki przyjaciela grupy. Debiutancki album zespołu „All We Know Is Falling” został wydany w 2005 roku przez wytwórnię Fueled By Ramen. Utwór „All We Know” został napisany, gdy z zespołu odszedł na parę miesięcy basista, Jeremy Davis, który nie wierzył w sukces grupy (Zachary miał wtedy jedynie czternaście lat!). W zespole nie było również Taylora Yorka, który musiał zrezygnować z Paramore na rzecz szkoły, gdy grupa stała się znana na lokalnej scenie. Tak więc za debiutancki krążek odpowiedzialny był zespół w składzie Hayley Williams – wokal, Joshua Farro – gitara, Zachary Farro – perkusja, John Hembree – bas oraz Jason Bynum – gitara. Album pokrył się złotem w USA, Wielkiej Brytanii oraz Australii, i przyniósł trzy single: „Pressure”, „Emergency” oraz wspomniany „All We Know”.

Jeszcze w 2005 roku Jeremy wrócił do zespołu, a Jasona zastąpił Hunter Lamb. Rok 2006 zaowocował pierwszym EP zespołu. „The Summer Tic EP” można było nabyć podczas Warped Tour 2006. Na początku roku 2007 Hunter ożenił się i rzucił zespół. Paramore działali jednak dalej. W składzie Hayley Williams – wokal, Josh Farro – gitara, Zac Farro – perkusja i Jeremy Davis – bas nagrali kolejny krążek, „RIOT”. Taylor York na nowo rozpoczął współpracę z zespołem, pisząc muzykę i koncertując, jednak oficjalnie nie dołączył do drużyny. Album przyjął się niezwykle dobrze wśród fanów pop-punku i muzyki alternatywnej, pokrył się platyną w Stanach, Anglii i w Kanadzie, zaś złotem w Australii, Nowej Zelandii, Meksyku, Japonii, Irlandii oraz Finlandii. To z tego krążka pochodzą utwory „crushcrushcrush”, „Hallelujah”, „That’s What You Get” oraz hit „Misery Business”.

W 2008 zespół był nominowany do nagrody Grammy w kategorii “Best New Artist”. Trasa po Europie na przełomie stycznia-lutego przyniosła płytę koncertową „Live In The UK”. Część koncertów została odwołana z „powodów osobistych”. Lato 2008 to trasa The Final RIOT Tour. Koncert w Chicago zaowocował płytą koncertową „The Final RIOT”. W listopadzie świat usłyszał utwór „Decode”, stworzony specjalnie na potrzeby ekranizacji książki Stephenie Meyer „Zmierzch”. Singiel stał się wielkim hitem i zapewnił zespołowi międzynarodową sławę.

Mogłoby się wydawać, że rok 2008 był dla grupy nastolatków z Tennessee niezwykle udany. Tak naprawdę członkowie zespołu przechodzili kryzys, który mógł doprowadzić do rozpadu Paramore. Temu właśnie kryzysowi poświęcony jest kolejny singiel - „Ignorance”. Fani poznali utwór w czasie trwania trasy koncertowej z No Doubt. W czerwcu 2009 roku Taylor York został oficjalnym członkiem Paramore, a we wrześniu [tego samego roku] miał swoja premierę album „Brand New Eyes” Brzmienie płyty przypadło do gustu fanom i krytykom – „Całkiem Nowe Oczy” pokryły się dotychczas złotem w Australii, Brazylii, Kanadzie, Irlandii, Japonii, Nowej Zelandii, USA i Wielkiej Brytanii. Drugim singlem ogłoszono utwór „Brick By Boring Brick”. Pod koniec 2009 roku zespół znów zagrał w Europie. Warto o tym wspomnieć, gdyż na koncercie w Berlinie, który odbył się czwartego grudnia, obecna była polska delegacja ;D.

Rok 2010 to kolejna nominacja do Grammy Awards, tym razem za utwór napisany na potrzeby filmu za singiel „Decode”. Szokiem dla fanów była informacja o zaręczynach Josha, potwierdzona przez samego zainteresowanego na początku lutego. Gitarzysta postanowił zrezygnować z trasy koncertowej , by przygotować się do wielkiego wydarzenia – zastępcą ogłoszono Justina Yorka, brata Taylora i gitarzystę zespołu Tait. Kolejnym singlem z trzeciego krążka został utwór „The Only Exception”. Zespół zapowiedział również wiosenną trasę po USA, tym razem w pełnym składzie.

Skład
* Hayley Williams – wokal, keyboard i gitara
* Jeremy Davis – gitara basowa
* Zac Farro – perkusja
* Josh Farro – gitara prowadząca
* Taylor York - gitara rytmiczna

Płyty
* All We Know is Falling (2005)
* RIOT! (2007)
* brand new eyes (2009)

EP
* The Summer Tic EP (2006)

Płyty koncertowe
* Live in the UK 2008 (2008)
* The Final Riot! (2008)

Single
* All We Know (2005)
* Pressure (2005)
* Emergency (2006)
* Misery Business (2007)
* Hallelujah (2007)
* crushcrushcrush (2007)
* That's What You Get (2008)
* Decode (2008)
* Ignorance (2009)
* Brick By Boring Brick (2009)
* The Only Exception (2010)

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

rss

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło