"Część mojego zespołu to nowi ludzie, moje brzmienie się zmienia – podobnie sposób w jaki pracuję i zaangażowani w to ludzie. Moje studio jest gotowe. Jestem w nowym punkcie startowym. Po raz pierwszy w moim życiu jestem w sytuacji kiedy mogę stwierdzić, że mam ustabilizowany zespół ludzi wokół mnie który pozwolił mi na zrelaksowane wydawnictwo DVD.”

Patrice - swobodnie mieszający ze sobą folk, reggae, soul i bluesa 26-letni wokalista, gitarzysta i kompozytor wkroczył z impetem na scenę muzyczną w 1999 roku ze swoim debiutanckim EP „Lions”. Miał wtedy zaledwie 18 lat.

Singiel zwrócił uwagę głeboką treścią tekstów oraz przebijającą przez niego świadomością społeczną, powodując skojarzenia z nieżyjącym ojcem Patrice (działaczem politycznym i poetą z Sierra Leone) oraz Bobem Marley’em – największymi inspiracjami artysty.

Teksty w zestawieniu z surową akustyczną produkcją znakomicie przedstawiły światu styl Patrice, będący wyróżniającą się fuzją tekstów, dźwięków oraz stylów.

Po supportowaniu Lauryn Hill na jej wysoko ocenianej trasie „Miseducation of Tour” Patrice w roku 2000 wydał zbierający wysokie noty pierwszy album „Ancient Spirits” (wyniki sprzedaży w Europie przekroczyły 150 000 sztuk).

Od 2001 roku artysta nieustannie koncertował zabiegając o względy publiczności w Europie, USA oraz Afryce. Obojętnie czy solo, akustycznie, czy ze swoim zespołem Shashamani – znakomitą kombinacją humoru, scenicznych wyskoków B-boy’ów oraz znakomitych umiejętności grania, koncerty na żywo stały się głównym punktem jego kariery.

Po pięciu latach jego reputacja została definitywnie potwierdzona koncertami w charakterze gwiazdy m.in. razem z Youssou N’Dour’em w Senegalu, Manu Chao i Damonem Albarnem na The Festival In The Desert oraz na Tamika Reggae Awards w Nowym Jorku.

Jego druga, wyprodukowana samemu płyta „How Do You Call It” (wydana w Europie we wrześniu 2002) ukazała Patrice rozwijającego swoje brzmienie o bogaty melanż hiphopu, soul i reggae. Album nagrany w ciągu dwóch miesięcy na Jamajce zawiera również 3 utwory produkowane w Londynie przez Camerona McVey (Massive Attack, Youssou NDour, Neneh Cherry) i w dalszym ciągu potwierdza umiejętność wypełniania przez Patrice niszy we współczesnej zróżnicowanej scenie muzycznej. Na płycie znalazł się paneuropejski hit „Sunshine”.

„Nile”, przedostani album, jest podjęciem się poważnego zadania i może być określany jako przykład pracy zdumiewająco dojrzałej, szczerej oraz pełnej wrażliwości.

Singiel „Soulstorm” z tej płyty stał się kolejnym europejskim hitem Patrice. Większość 2005 roku spędził on na koncertowaniu w wypełnionych po brzegi salach w Europie, zagrał pierwszy show w roli headlinera dla wszystkich brytyjskich fanów w The Borderline w Londynie oraz prawdopodobnie szczyt jego kariery jak do tej pory – koncert dla 6000 ludzi, którzy wypełnili legendarny paryski klub Zenith.

Najświeższym wydawnictwem Patrice jest live DVD z tego koncertu oraz album live pod tym samym tytułem: „Raw & Uncut” (2006).

Nadszedł czas, by tego nieszablonowego artystę przedstawić wreszcie polskiej publiczności, gdzie wielu fanów dobrej muzyki obserwuje jego działania od lat.

zobacz też: www.myspace.com/officialpatrice

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło