Peja - teksty piosenek
Ryszard Andrzejewski urodził się 17 września 1976 roku na poznańskich Jeżycach. Wychowywał się w rodzinie robotniczej.

Działalność artystyczną rozpoczął we wczesnych latach 90-tych XX wieku. Pierwsze nagrania zarejestrował w domu na odtwarzaczu kaset magnetofonowych. W 1993 roku wraz z przyjacielem Marcinem Kostrzewskim znanym wówczas jako DJ Def założył grupę muzyczną Slums Attack. Tego samego roku młodzi muzycy zarejestrowali pierwsze nagrania zatytułowane "Demo Staszica". W 1995 roku ukazało się kolejne demo pt. "Demo Studio Czad". Rok później ukazał się pierwszy album duetu pt. "Slums Attack" wydany nakładem własnym. W 1996 roku ukazał się singel zatytułowany "Mordercy", który zwiastował drugi album Slums Attack. W czerwcu 1997 roku nakładem PH Kopalnia ukazał się album "Zwykła codzienność".

W 1997 roku Kostrzewski zrezygnował z występów w Slums Attack, jednakże pozostał oficjalnym członkiem zespołu. W 1999 roku został wydany trzeci album pt. "Całkiem nowe oblicze". Wydawnictwo ukazało się nakładem wytwórni muzycznej Camey Studio. Natomiast rok później ukazał się album pt. "I nie zmienia się nic". Tego samego roku wraz z Łukaszem Wiśniewskim Peja założył zespół Ski Skład. W 2001 roku ukazał się piąty album Slums Attack pt. "Na legalu?". W 2005 roku został wydany dwupłytowy album zatytułowany "Najlepszą obroną jest atak". W 2003 roku nakładem T1-Teraz ukazał się album Ski Skład zatytułowany "Wspólne Zadanie". Rok później zespół został rozwiązany. W 2006 ukazał się siódmy album Slums Attack pt. "Szacunek ludzi ulicy".

31 października 2008 wystąpił podczas koncertu charytatywnego Hip-Hop Dzieciom w poznańskim klubie Eskulap. 5 grudnia ukazał się pierwszy solowy album rapera zatytułowany "Styl życia G’N.O.J.A.". 17 września 2009 ukazał się drugi album solowy Andrzejewskiego pt. "Na serio". W trakcie koncertu muzyka 12 września 2009 w Zielonej Górze doszło do bijatyki, w której poszkodowany został 15-letni uczestnik koncertu. O jej spowodowanie został oskarżony artysta, który w odpowiedzi na obraźliwe gesty ze strony nastolatka najpierw go wulgarnie zwymyśłał, a następnie zachęcił tłum do jego pobicia. Przeciwko artyście został skierowany do sądu akt oskarżenia, w którym zarzuca mu się podżeganie do linczu. Raper przyznał się do stawianych mu zarzutów i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze.

User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

rss

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło