Petey Jay Pablo - urodzony 10 września 1979 r. w Greensville, Karolina Północna, USA


Petey Pablo jest artystą dość tajemniczym. Wiadomo, że na scenie muzycznej pojawił się w 2001 roku, a urodził się w Greenville. Singlem "Raise Up" zawojował listy przebojów i w ciągu jednej nocy został gwiazdą. Znany jest także z duetu z Ciarą, w utworze "Goodies".
Po przeprowadzce z Greenville do Nowego Jorku Petey poznał takich artystów jak Busta Rhymes, Black Rob i Mystikal. Jego debiutanckie nagrania zainteresowały też Timbalanda (którego poznał wkrótce dzięki Missy Elliott), jednak to z wytwórnią Jive Pablo podpisał kontrakt. Pojawił się także na płycie "Let's Get Ready", którą wówczas nagrywał Mystikal.

Debiutancki singiel "Raise Up", który był hitem, zapowiadał album "Diary of a Sinner: 1st Entry", na którym znalazły się także takie utwory jak: "Test of My Faith", "My Testimony", "Do Dat". Produkcją trzech kompozycji zajął się Timbaland, zaś nad pozostałymi czuwali Prophecy, Chuchy Madness, Abnormal i sam wokalista.

Kontynuacją był kolejny krążek Pabla, zatytułowany "Still Writing My Diary: 2nd Entry", z którego największą popularnością cieszył się utwór "Freek A Leek". Nad produkcją pracowali: Mannie Fresh, Lil' Jon, Kanye West i ponownie Timbaland.


User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License and may also be available under the GNU FDL.
rozwiń opis

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło